• -
16.760 kez görüntülendi

Bingöllüler Derneği ve Ekos-Der’den Maske

Bingöllüler Derneği ve Ekos-Der’den Maske
14 Temmuz 2020 22:47

Ücretsiz olarak dağıtılması için Kocaeliye özel 41.000 adet maske üretildi. Kocaeli // 41.000

Dilovası’ nın sevilen işadamlarından Gülek Makina Yönetim kurulu Başkanı ve Dilovası Bingöllüler Dernek Başkanı Orhan Gülek , Dilovası Ekoloji ve Sağlık Derneği Başkanı İsmail Sami ve Kocaeli Büyük Şehir Belediyesi adına Başkan Vekili Yaşar Çakmak eşliğinde üçlü organizyon;

Dilovası’ nın sevilen işadamlarından ve aynı zamanda Bingöllüler Dernek Başkanı Orhan Gülek, Dilovası Ekoloji ve Sağlık Derneği Başkanı İsmail Sami ve Kocaeli Büyük Şehir Belediyesi adına Başkan Vekili Yaşar Çakmak işbirliğinde ve organizasyonu ile pandemi sürecinde halka destek sunabilmek ve bu anlamda milli ruhun birlik ilkesine katkı sağlamak maksadı ile 41.000 Adet Maske imal edilmiştir. Bu maskeler ücretsiz olarak Dilovası Belediyesi ve organizasyon ortakları aracılığı ile dağıtılacaktır. Bu dağıtımda mahalle muhtarları, Stk’ lar ve Kızılay’a ile de irtibata geçilmesi planlanlanmaktadır.

Üretim aşamasında Gülek Makine tarafından özel olarak imal edilmiş, dakikada 200 adet maske üretme kapasitesine sahip, elektronik kapsamda işleyen makine kullanılmıştır. Milli ve yerli imkanlar ile üretilen bu makine için Orhan ve Celal Gülek kardeşleri ayrıca tebrik etmek gerekir. Yine bu maskelerin dikimini ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ ne bağlı İzmit Kırkikievler Komek Kursu sağlamıştır. Tüm bu sürecin işleyişine dair organizasyonu, takibi, nakli ve teslime dair hususlar Dilovası Ekoloji ce Sağlık Derneği’ nce yürütülmüştür.

Pandemi ile mücadelede en önemli unsurlardan biri olan maske kullanımını teşvik etmek, paylaşıma, birlik beraberliğe dair güzel bir örnek sergilemek adına yöresel sivil toplum hareketinin öncülerinden olan Dilovası Bingöllüler Derneği ile çevre ve sağlık hassasiyetleri ile çok etkin olan ve bir çok toplumsal aktivitede farkındalığı ile hafızalara kazınan Dilovası Ekos-Der, sivil toplum kuruluşları olarak sürece dair hassasiyetlerini bir daha göstermiştir.

Bir Yorum Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. 92 queries in 0,401 seconds.