• -
5.251 kez görüntülendi

300 ELEKTRİKLİ HASTA KARYOLASI İÇİN İHALE YAPILDI

300 ELEKTRİKLİ HASTA KARYOLASI İÇİN İHALE YAPILDI
5 Haziran 2020 13:39

Büyükşehir Belediyesi yatağa bağımlı hastaların ihtiyacı olan elektrikli hasta yatağı karyolası için elektronik ortamda ihale gerçekleştirildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, hasta vatandaşların dertlerine derman olmaya devam ediyor. Evinde yatalak olarak yaşayan hasta vatandaşların daha rahat hareket edebilmesi için elektrikli karyola yatağına ihtiyaç duyabiliyor. Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda şartları sağlayan vatandaşlara ücretsiz olarak hata yatağı hizmeti sunuyor. Vatandaşların büyük memnuniyet duyduğu hizmet için yeni bir elektronik ihale gerçekleştirildi.

YATALAK HASTALAR RAHAT EDİYOR

Evlerinde yatağa bağımlı, solunum sıkıntı çeken, ortapne pozisyonunda ve diğer nedenlerden dolayı elektrikli hasta karyolasına ihtiyacı olan vatandaşlar bulunuyor. Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, yatalak hasta olan ve belirten şartları taşıyan vatandaşlara hayatlarını kolaylaştırmak için elektrikli karyola hizmeti sunuyor. Elektrikli hasta karyolanın yanı sıra hasta yatağı da veriliyor. Bu kapsamda hizmetin ilk başladığı tarih olan 2017 Ekim ayından itibaren toplamda hasta vatandaşlara 3 bin 169 elektrikli hasta karyolası verildi. 2019 yılında bu rakam bin 566 şeklinde gerçekleşti.

300 ELEKTRİKLİ HASTA KARYOLASI İÇİN İHALE YAPILDI 

Yıllardır elektrikli hasta karyolası ve hasta yatağı hizmetini, yatalak hasta vatandaşlarına ücretsiz sunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu hizmetin devam edebilmesi için ihale gerçekleştirdi. Elektronik ortamda yapılan ihaleye bir firma teklif sundu. 300 adet elektrikli hasta karyolası ve bin 200 adet hasta yatağı için yapılan elektronik ihaleye Elitgrup Medikal Ürünleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi firması 684 bin 300 TL tutarında teklif verdi.

Bir Yorum Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. 91 queries in 0,303 seconds.