• -
16.327 kez görüntülendi

Adana Sıfır Bir’in oyuncuları uyuşturucu madde kullanımına özendirmeden gözaltına alındı

Adana Sıfır Bir’in oyuncuları uyuşturucu madde kullanımına özendirmeden gözaltına alındı
28 Haziran 2019 12:10

İnternet üzerinden yayın yapan Adana Sıfır Bir’in 3 oyuncusu, uyuşturucu kullanımını içeren sahnede rol aldığı gerekçesiyle gözaltına alındı. Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını alenen özendirdiği iddia edilen oyuncular serbest bırakıldı.

İnternette en çok izlenen diziler arasında olan Adana Sıfır Bir dizisinin oyuncuları, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını alenen özendirdiği iddiasıyla gözaltına alındı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Alınan bilgiye göre, kentte çekimleri yapılan ve internette yayınlanan ve fenomen haline gelen dizide uyuşturucu kullanımıyla ilgili sahnenin suç unsuru oluşturduğu gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.

UYUŞTURUCU MADDE KULLANIMINA ÖZENDİRME
İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, “uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını alenen özendirme veya bu nitelikte yayın yapma” suçlamasıyla yürütülen soruşturma kapsamında, ilgili sahnede rol alan oyuncular B.A. (19), F.S.K. (22) ve C.Y.T’yi (24) gözaltına aldı.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİLER
Emniyet Müdürlüğüne götürülen oyuncular, suçlamaları kabul etmedi. Zanlılar, ifadelerinin ardından savcılık talimatıyla emniyetten serbest bırakıldı.

Bir Yorum Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. 91 queries in 0,409 seconds.