• -
1.609 views

Akkiraz Yolu Zirvede Yarıladı

Akkiraz Yolu Zirvede Yarıladı
5 Mayıs 2017 11:47

Tek devreli lig usulü oynanan, 10 takımın mücadele ettiği Serhat İlleri Futbol Turnuvası’nda Akkiraz bu hafta da bir zirve adayını yine 4-3’lük skorla geçti. İlk hafta kurulduğu liderlik koltuğunda yolu firesiz yarıladı.

Arıkonaklı ve Akkirazlı minikler geçtiğimiz hafta sonunun maskotları arasında yer edindi.

SERHAT İLLERİ FUTBOL TURNUVASI PUAN CETVELİ

 

TAKIMLAR                       O         G         B         M        A         Y         P        

 

Akkiraz                    5          5          0         0         20       8         15

 

Taşdeğirmen           5          4          1          0         19        3          13

 

Gölbelen                   5          3          1          1          12        6          10

 

Arıkonak                  5          3          0         2          13        12        9

 

Öncül                        5          2          1          2          13        19        7

 

Karakale                   5          2          0         3          12        13        6

 

Gölebakan                4          1          1          2          10        12        4

 

Saymalı                     5          1          0         4          6          15        3

 

Ağıllı                          4          0         0         4          6          14        0

 

Eskibeyrahatun       3          0         0         3          2          11        0

 

Toplu Sonuçlar

 

Saymalı – Öncül: 2 – 3

 

Gölbelen – Akkiraz: 3 – 4

 

Ağıllı – Taşdeğirmen: 1 – 5

 

Gölebakan – Eskibeyrahatun: (E)

 

Karakale – Arıkonak: 1 – 5
Altıncı Hafta Maçları  07 Mayıs Pazar
Gebze Plastikçiler OSB / Ada Halı Saha

Eskibeyrahatun – Karakale

 

Akkiraz – Saymalı

 

Taşdeğirmen – Öncül

 

Ağıllı – Gölebakan

 

Arıkonak – Gölbelen

Ligde Yolun Sonu Gözükmeye Başladı

Gebze’de düzenlenen Serhat İlleri Futbol Turnuvası’nda yol yarılandı. 10 takımın mücadele ettiği tek devreli lig usulüne göre beşinci hafta maçları da geride kaldı. Zirve de hayli şekillendi. Grupta liderlik koltuğuna ilk hafta gol averajı ile, ikinci hafta puan farkı ile kurulan Akkiraz şampiyonluk adaylarından Karakale’yi dördüncü hafta 4-3 mağlup etmişti.

Akkiraz – Taşdeğirmen Maçı Düğümü Çözecek

Geçen hafta sonu da zirvenin diğer adaylarından Gölbelen’i 2-0 geriye düştüğü maçta yine 4-3’lük skorla geçip zirvedeki yerini kayıpsız korumasını bildi. Ligde şampiyonluk düğümünü önümüzdeki haftalarda oynanacak Akkiraz – Taşdeğirmen maçı çözecek gibi görünüyor. Taşdeğirmen de zirveyi takibini iki puan farkla, ikinci sıradaki yerini koruyarak sürdürmesini bildi.

Yine Orta Sıralarda Gelgitler Oldu

GEPOSB Ada Halı Saha’da oynanan maçlar izleyenlere keyif veriyor.

Beşinci hafta maçları sonunda Akkiraz ve Taşdeğirmen ile yenilgiye rağmen Gölbelen ilk üç sıradaki yerini korudu. Saymalı, Ağıllı ve Eskibeyrahatun ise sekiz, dokuz ve onuncu sıralarındaki yerlerinde saydı. Haftanın yükseliş gösteren takımları beşinci sıradan dördüncü sıraya yükselen Arıkonak ile yedinci sıradan beşinci sıraya yükselen Öncül oldu. Karakale dörtten altıya, Gölebakan altıdan yediye geriledi.

Yine Erteleme

Arıkonak taraftarı geçen hafta üzülmüştü. Bu hafta Karakale karşısında edinilen 5-1’lik galibiyet ile sevindi.

Gölebakan ile Eskibeyrahatun maçı cenazeden ötürü ertelendi. Dördüncü hafta yine cenaze nedeniyle ertelenen Eskibeyrahatun – Ağıllı maçı bu hafta içi oynanacaktı ama yine ertelendi. Ligde ilk üç maçından yenilgiyle ayrılan Eskibeyrahatun iki haftadır sahaya çıkamıyor. Gölebakan ve Ağıllı’nın ise birer maçı eksik.

Akkiraz Sallandı Yıkılmadı

Lider Akkiraz ile takipçilerinden Gölbelen arasında oynanan maç saha içinde çekişme ve rekabete, maç önü ve sonrası ise dostluk görüntülerine sahne oldu.
Şampiyonluğun en güçlü adaylarından Akkiraz geçen haftanın ardından bu hafta da takipçilerinden Gölbelen ile zorlu bir maça çıktı. 2-0 geriye düşmesine rağmen sonradan toparlanıp sahadan 4-3 galip ayrıldı. İki hafta üst üste oynadığı zorlu maçların ardından bu hafta sonu grubun son sıralarında yer alan Saymalı ile karşılaşacak. Puan kaybetmesi sürpriz olur.

Taşdeğirmen Takibi Sürdürdü

Lideri iki puan geriden takip eden Taşdeğirmen, 5-1 kazandığı Ağıllı maçı öncesi rakibiyle ligin anısına aynı fotoğraf karesinde yer aldı.

Şampiyonluğun diğer güçlü adayı Taşdeğirmen lige galibiyetle başlamış, ikinci hafta bir puanla yetinmişti. Üç ve dördüncü haftanın ardından beşinci hafta da kazanarak üst üste üçüncü galibiyetine puansız Ağıllı karşısında zorlanmadan, 5-1’lik skorla ulaştı. Hafta sonu orta sıraların dişli ekiplerinden Öncül ile karşılaşacak.

Gölbelen Zorladı Ama Olmadı

Ligin ilk dört haftasını üç galibiyet, bir beraberlikle tamamlayan Gölbelen lider Akkiraz karşısında iyi direndi, iyi mücadele etti ancak 2-0 öne geçtiği maçta sahadan 4-3 mağlup ayrılırken namağlup unvanını da yitirdi. Bitime beş hafta kala zirveyle arasındaki puan farkı beşe yükselen üçüncü sıradaki Gölbelen hafta sonu bir alt basamağında yer alan Arıkonak karşısında yara sarmak isteyecek.  Altı puan özelliği taşıyan maçın kaybedeni zihniyette yarışa havlu atacak.

Arıkonak İnişli Çıkışlı

Ligin dördüncü haftasında Gölebakan’a 5-2 yenilerek şaşırtan Arıkonak beşinci hafta maçında yara sardı. Orta sıralarda yer alan Karakale’yi zorlu geçeceği öngörülen maçta 5-1’lik skorla kolay alt etti. Puanını dokuza yükseltirken puan cetvelinde de beşinci sıradan dördüncü sıraya yükseldi. Ligin makası daraldığı için kalan beş haftada altı puanlık farkı eritmesi zor gözüküyor. Bu hafta üçüncü sıradaki Gölbelen ile oynayacak. Haftanın en kritik maçını kazanıp zirve iddiasını sürdürmek isteyecek.

Haftanın Yükselen Değeri Öncül

Ligde orta sıraları ilgilendiren maçta Öncül, Saymalı’yı 3-2 mağlup ederek yedinci sıradan beşinci sıraya yükseldi. Saymalı yerinde saydı.

Ligin orta sıralarında yer alan ve orta karar seyreden Öncül beşinci haftada ikinci galibiyetine imza attı. Diğer üç maçından birinde berabere kalıp ikisinde yenilen Öncül, Saymalı’yı zorlu maçta 3-2 mağlup edince iki basamak birden yükseldi. Yedinci sırada başladığı haftanın bitiminde beşinci sıraya kuruldu. Hafta sonu ikinci sıradaki zirve adayı Taşdeğirmen maçına bu galibiyetin moraliyle çıkacak.

Karakale Düşüşü Sürdürdü

Dördüncü haftada lider Akkiraz’a 4-3 yenilerek lideri avucunun içinden kaçırıp zirveyle arası açılan Karakale beşinci hafta adeta bozguna uğradı. Arıkonak’a 5-1 yenilince dördüncü sırada başladığı haftayı altıncı sıraya gerileyerek tamamladı. Zirveyle arasında iki hafta öncesine kadar üç olan puan farkı dokuza kadar yükseldi. Karakale bu hafta sonu ligin sonunda puansız yer alan Eskibeyrahatun ile karşılaşacak.

Gölebakan Maç Eksiğiyle Geriledi

Ligin iddiasız takımlarından Gölebakan’ın Eskibeyrahatun ile oynayacağı maç cenazeden ötürü ertelendi. Bu haftaya kadar oynadığı dört maçta birer galibiyet ve beraberliği ile iki yenilgisi olan Gölebakan hafta sonu dokuzuncu sırada puansız yer alan Ağıllı’yı yenip orta sıralara tırmanmak isteyecek.

Saymalı Yerinde Saydı

Haftaya üç puanla sekizinci sırada başlayan Saymalı orta sıralara yükselme fırsatını değerlendiremedi. Öncül’e 3-2 mağlup olunca aynı puanla yerinde saydı. Hafta sonu lider Akkiraz ile karşılaşacak olan Saymalı kazanırsa veya beraberlik koparırsa büyük bir sürprize imza atmış olacak.

Ağıllı Ağır Yaralı

Ligde bir maç eksiği olan Ağıllı, beşinci hafta çıktığı dördüncü maçında ligin güçlü ekibi Taşdeğirmen karşısında sahadan 4-1 yenik ayrıldı. Henüz puanla tanışmayan Ağıllı dokuzuncu sıradaki yerinde kaldı. Önümüzdeki hafta sonu yedinci sıradaki Gölebakan karşısında ilk galibiyetini edinmek amacıyla sahaya çıkacak.

Eskibeyrahatun Sürekli Erteliyor

Eskibeyrahatun’un dördüncü hafta Ağıllı ile oynayacağı maç Ağıllı’nın cenazesi nedeniyle bu hafta içine ertelenmişti ancak yine ertelendi. Beşinci hafta oynayacağı Gölebakan maçı da aynı gerekçeyle ertelendi. Ligde ilk üç maçından yenilgiyle ayrılan, puansız olarak son sırada yer alan Gölebakan eksik maçlarını kazanırsa altıncı sıraya kadar tırmanabilir. Bu hafta sonu ise fikstür gereği ligin düşüşteki ekiplerinden Karakale ile karşılaşacak olan Eskibeyrahatun ilk galibiyetini kovalayacak.pusulamarmara gebzegündemblog

 

Bir Yorum Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. 89 queries in 0,415 seconds.