• -
488 kez görüntülendi

Asla Müsaade Etmeyin!

Asla Müsaade Etmeyin!
17 Ağustos 2022 17:04

Dilovası Engelli & Engelli Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DENAD) “Lütfen merhamet duygunuzu suistimal etmek suretiyle şahsi çıkarları için çalışanlara asla müsaade etmeyin” diyerek uyarıda bulundu.

Dilovası Engelli & Engelli Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DENAD) başkanı Abdulsamet Elden uzun süredir ara ara ilçe dışından gelinip engelliler derneği adı altında makbuzla yardım toplandığından bir hayri sitemli.

Bu konu hakkında açıklama yapan Elden;”

Dilovası Engelli & Engelli Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 2015 yılında kuruldu. Bugüne kadar yapmış olduğumuz tüm hizmetleri ilçemizde bulunan kamu kurum ve kuruluşlarının, kıymetli hayırseverlerimizin destekleri ile gerçekleştirdik. Denad olarak hiç bir zaman elimizde makbuz ile kapı kapı dolaşarak toplumumuzun ve insanlarımızın en hassas olduğu merhamet duygusunu kullanarak herhangi bir yardım talebinde bulunmadık.

Az önce bazı şahısların ilçemizde kapı kapı dolaşıp makbuz karşılığında engelliler adına para toplandığına dair ihbarlar tarafımıza ulaştı. Bu yöntem maalesef ticari faaliyete ve dolayısıyla da istismara dönüşmüştür. Lütfen merhamet duygunuzu suistimal etmek suretiyle şahsi çıkarları için çalışanlara asla müsade etmeyin.

Bir Yorum Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. 92 queries in 0,424 seconds.