• -
15.177 views

Birlik ve Beraberlik Mesajı

Birlik ve Beraberlik Mesajı
8 Aralık 2017 13:18

ANTİ TERÖRİSTLER KAZANDI!

Süper amatör Lig B Grubu’nda Dilovası Belediyespor ile Değirmenderespor Pazar günü Dilovası’nda karşı karşıya geldi. Mücadeleyi Değirmenderespor deplasmanda 2-1 kazandı. Maçın ardından Değirmendere’nin futbolcusu Serhat Şensoy’un geldi. “COUNTER TERORIST WIN” yani “Anti Teröristler Kazandı” paylaşımını yapmış ve Dilovası halkı ile beraber bir çok yerden tepki almıştı. Buna karşı bu tarz yanlışlara karşı istifini bozmayıp Dilovası olduklarından gurur duyduklarını ifade eden Dilovası spor başkanları ortaklaşa basın açıklamasında bulundu.

Dilovası’nda spor kulüplerinden ortak basın açıklaması

DİLOVASI TÜRKİYEDİR!

Dilovası isminde de anlaşılacağı üzere düz bir ova üzerine kurulmuş, Türkiye’nin her ilinden, her bölgesinden göç almış ve buralara yerleşen insanlar tarafından yurt bellenmiş bir şehirdir. Buraya gelen insanlar geldikleri yerlerin kültürü, âdeti, yaşam biçimiyle gelmiş ve Dilovası’nı kültürlerin buluştuğu bir mozaik haline getirmiştir.

Buranın en büyük özelliği; Dilovası’nın yerlileri, Ağrılısı, Sivaslısı, Trabzonlusu, Sakaryalısı, Karslısı, Edirnelisi, Kahramanmaraşlısı her kesimden insanların kardeşçe, dostça ve huzur içinde yaşadığı Emin bir belde olmasıdır. Dilovası’nda yaşayan insanların en önemli bir diğer özelliği ise hiçbir etnik fark, mezhep ve dil farkı gözetmeksizin bu vatanın hepimizin vatanı olduğunu bilerek insana ve yaşama saygı göstermeleri olmuştur. 15 Temmuz gibi melun bir kalkışmada Dilovası halkı yekvücut olup vatanına kast eden alçakların önünde en büyük setlerden biri olmuştur.

Bizler Dilovası’nda yaşayan insanlar ve spor kulüpleri olarak Dilovası’nda yaşamaktan ve Dilovası’nı temsil etmekten gurur duyuyoruz. Dilovası gençliğinin gelişmesi, sosyal hayata katılması, özgüvenlerinin yükselmesi, kötü alışkanlıklardan uzak kalması, “Fair Play” ruhuna uygun olarak yetişmelerini, galip geldiklerinde bunu hazmetmeyi, mağlup olduklarında rakiplerini tebrik etmeyi öğretmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu vesile ile ilçe dışından ve komşu ilçelerden, ilçemize gelen misafirlerimizi kültürümüze ve kendimize yakışır şekilde misafir ediyoruz. Müsabaka sonuna yenersek rakibimizi teselli, yenilirsek tebrik edip evlerine huzur içinde yolcu ediyoruz.

Fakat gelin görün ki aynı muameleyi gittiğimiz çoğu yerde görememenin ızdırabını yaşıyoruz. Kocaeli genelinde Dilovası’na olan ön yargı ve yargısız infaz gittiğimiz çoğu yerde karşımıza çıkıyor. Nüfusumuz çoğunluğunun Doğu insanı olması nesebiyle uğramadığımız hakaret ve haksızlık kalmadı. Biz spor kulüpleri olarak bu ayrımcılığı gittiğimiz her yerde gördük. Bizler şehrimizi en iyi şekilde “Fair Play” ruhuna uygun olarak temsil etmeye çalışsak da bazı kesimler bilerek ya da bilmeyerek gençlerimizi ve bizleri kendi çirkin ruh dünyalarına çekmek istemektedir. Bunun en son örneğinide Dilovası Belediyespor – Değirmenderespor müsabakasında yaşadık. Kendini bilmez bir futbolcu tüm Dilovası camiasını dışlayan, aşağılayan ve rencide eden çok çirkin bir paylaşımda bulunmuş. Bu olay bizleri derinden yaralamıştır. Aslında daha 19 yaşında genç bir kardeşimizin (biz hala kendisine kardeş diyoruz) bu paylaşımı bize Kocaeli’nde Dilovası’na bakışın aslında nasıl olduğunu göstermektedir.

Bu olayı ve bu olayı destekleyenleri Dilovası’nda faaliyet gösteren tüm spor kulüpleri olarak kınıyor ve yetkili mercilerin bu olaya gereken cezayı vermelerini bekliyoruz. İlçemizin bürokratik ve siyasi yetkililerinin bu olayın takipçisi olmalarını, Dilovası’na ve Dilovası gençlerine sahip çıkmalarını bekliyoruz. 

Dilovası Belediyespor Kulübü Başkanı Recep LAÇ, Diliskelesispor Kulüp Başkanı Kenan YILMAZ Tavşancılspor Kulüp Başkanı Mehmet AKKOR, Çerkeşlispor Kulüp Başkanı Mustafa ERDEM

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • Murat
    8 Aralık 2017 16:01

    MARMARA BUZ SPORLARI KULÜBÜ unutulmuş galiba bizlerde dilovasındayız

Bir Yorum Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. 93 queries in 0,418 seconds.