• -
2.194 kez görüntülendi

COŞARKEN SAĞIR OLUYORUZ

COŞARKEN SAĞIR OLUYORUZ
31 Ocak 2020 17:18

Coşarken sağırlaşıyoruz… Yanlış duymadınız maalesef çağın anlık coşku ile kendini kaybetme duymama, farkına varmama hallerindeyiz…

Geçen günlerde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Kartepe Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği kış festivalinde sahne alan şarkıcı İrem Derici, şarkı arasında küfür etti. Artık içtiğinden midir kendinde mi değildi bilinmez. İzleyicileri coşturayım eğlendireyim derken kendi de dozunu aşarak sahnede bağıra çağıra “Şuan Kartepe’de olmayan melekler g….. yesin” deyip. “Şimdi çıldırıyor muyuzzzz” diyerek devam etti konserine.

***

Fena şekilde çıldırdılar bence. O kadar coştular, o kadar çıldırdılar ki ne dil ne dediğini bildi ne de onlarca kulaklar ne duyduğunu bildi. Üstüne üstün gayet çok güzel çıldırdılar. Duymadılar, farkına varmadılar. Alkışlarla, ıslıklarla, coşkularla çok güzel çıldırdılar hep beraber.

Orada ne bir tepki bir yuhalanma görülmedi. İşte biz toplum olarak yanlışlara susa susa, yanlışları görmezden gele gele, bana dokunmayan yılan bin yaşasın diye diye çok şey kaybettik… Farkında mıyız? Eminim farkında olmayanlarda fazlaca vardır. Sonra neden böyle oldu? Neden bu hale geldik? Gibi sorular ile beyin jimnastiği yapar dururuz yıllardır. Ben söyleyeyim yavaş  yavaş, azar azar, susa susa, bir şey olmaz diye diye bu hale geldik. Birden bile hiç bir şey olmadı olmazda…

***

İster melekler kısmına dini bir değerden bakılsın ister başka yönden ne olursa olsun bir insan bir insana ve insanların karşısında öyle edepsizce cümleler kuramaz. Takdir de edilemez.

Peki bir kurum, kuruluş bir etkinlik düzenlediği vakit hesap kitabını yapmaz mı? Yapar yapmalı da … Gözler önünde olan bir ünlüyü hiç mi tanımaz bilmez? Neler yapabileceğini kestiremez mi? Video sosyal medyadan yayıldıktan sonra haberlere konu olunca çıkılıp açıklama yapılır, kınanır ve veto uygulanır. Çünkü tepki almayan hiçbir yanlışa genelde yanlış denilmiyor ve gereken yapılmıyor.

***

Daha ne yapılsın ki olan yine oldu bu utanç tablo Kocaeli’ye mal oldu. Çok güzel coştuk, çıldırdık… Nesillerimiz coşmak çıldırmak için bekliyorlar zaten ama üzgünüm veto uygulandı yani bundan sonra düzenlenecek hiçbir organizasyonda şarkıcı İrem Derici’ye yer verilemeyecek.

Gözlerimiz kör, dillerimiz lal, kulaklarımız sağır, kalplerimiz ruhsuz olmaması ümidiyle coşalım, çıldıralım…

Esaslı yüreklerde buluşmak dileğiyle…

Diğer yazıları için TIKLAYINIZ!

Bir Yorum Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. 101 queries in 0,988 seconds.