• -
14.909 kez görüntülendi

Diliskelesi Spor Kulübü Basın Açıklaması

Diliskelesi Spor Kulübü Basın Açıklaması
2 Ocak 2018 14:44

Diliskelesi Spor Kulübü tarafından yapılan basın açıklamasında kamuoyuna bir duyuru yapıldı.

Diliskelesi Spor Kulübünden gelen açıklamada İl Hakem Kurulu Başkanı Ersin Yıldırım ve ASKF Başkanı Murat Aydın’na çağrıda bulunuldu.
Öncelikle belirtmek isteriz ki bu duyuru sadece “haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır” “Haksızlık karşısında eğilmeyiniz zira hakkınız ile birlikte şerefinizi de yitirirsiniz” diyen Hz. Ali Efendimiz’in kelamı ve Nisa Suresi 148. Ayet’e söylendiği gibi “Allah, ağır ve inciten sözleri açıktan söylenmesini hiç sevmez ancak söyleyen zülme uğramışsa o başka, Allah her şeyi hakkıyla işitir ve görür”. Şimdi bu minval altında son iki haftadır hakemler tarafından uğradığımız zulümlere anlam veremiyoruz. Lobimiz yok, hakaret, küfür ve yeraltı kültürümüz olmadığı için kolay lokma olarak mı görülüyoruz? Buradan İl Hakem Kurulu Başkanı Ersin Yıldırım ve ASKF Başkanı Murat Aydın’a sesleniyoruz hakemlerinizi adam edin. Sezon boyu para, emek, mücadel, zaman ve elindeki tüm imkanları harcayan insanları bu kara vicdanlıların egolarına kurban etmeyin.

Daha 20 yaşında olan ve ayaklarını yönetmekten aciz Mustafa Kırbaş isimli gencin olgunlaşmamış kişiliğine koskoca bir mahallenin ve camianın mücadelesini hiç ettirmeyin. Kulağına taktığı mikrofon kulaklıkla kendisini Robocop zanneden karakter fukarası Metin Ataş’a maçın kulaklık ve ego ile değil adalet, vicdan, ve yetenek ile yönetilmesi gerektiğini anlatın. Gerekirse kafasına vura vura anlatın. Geçen hafta Derbent Stadında oynanan Nursetiye maçında Metin Şentürk’ün gördüğü penaltıyı göremeyen korkaklar Tirosu hakemleriniz, bu hafta Tavşancıl’da birden cengaverleşiyor. Hocam öldürdüler beni bende mi bir kaçını öldüreyim” diye kendisine dert yanan sporcumuzu, zorlama bir algıyla “beni tehdit etti” yalanını uydurarak daha 15. dakikada oyundan attırdılar. Sporcu bağırmıyor, çağırmıyor, üstüne yürümüyor, hakemin otoritesini sarsacak en ufak bir tehditte bulunmuyor. Sporcunun sitemini bir hakem bir de sporcu duyuyor, nedir bu ego, nedir bu ön plana çıkma merakı?

Ey çocuk Kırbaş!!! kişisel ilişkilerini aşk meşk olaylarını futbola yansıtırsan bir daha o bayrağı eline alamazsın bunu unutma!!! daha çocuksun seni bugün yönlendirenler yarın ortada kaldığında yanında olmayacaklar bunu bil. Sayın Ersin Yıldırım lütfen hakemlerinizi uyarın. Hata yapanları söz verdiğiniz gibi 5 hafta dinlendirin, ertesi hafta tekrar maça göndererek ancak kendinizi kandırmış olursunuz. Nasıl olsa yarın yine maç alacağını bilen hakemleriniz emeği, mücadeleyi, alın terini fütursuzca heder ediyor. Ve bu vebal bilin ki sizin boynunuzadır. Biz mücadelemizden, futbolun tüm unsurlarına olan saygımızdan asla geri adım atmayacağız ve zulmü herkese duyurmaya devam edeceğiz. Yarın TFFve MHK’ye daha kapsamlı bir mektup göndereceğiz ve Kocaeli İl Hakem Kurulunda yaşanan bu skandallara dikkat etmelerini isteyeceğiz.

Saygılarımızla Diliskelesi Spor Kulübü

Bir Yorum Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. 101 queries in 1,300 seconds.