• (Alış) 0 TL
    • (Satış) 0 TL
    • (Alış) 0 TL
    • (Satış) 0 TL
514 views

Dilovası 23 Nisan’ı Kutladı

Dilovası 23 Nisan’ı Kutladı
25 Nisan 2023 11:41

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 103’üncü yıl dönümü, Dilovası’nda etkinliklerle kutlandı.
Şehit Nihat Karadaş Stadında düzenlenen törene AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman Kaymakam Metin Kubilay, Belediye Başkanı Hamza Şayir’in yanı sıra siyasi partilerin ilçe başkanları, kurum müdürleri, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşları, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapan Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay, “Her yıl büyük bir gururla yaşadığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı en içten duygularımla kutlarım” dedi.


Ardından eğitime vurgu yapan Dilovası Belediyesi Başkanı Hamza Şayir;” Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 103’üncü kuruluş yıldönümünde Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda tüm çabamız çocukların sevinçleri, mutlulukları, gülen yüzleri ile bugünü kutlamaktır. Göreve geldiğimizden bu yana eğitim, sosyal alan, spor alanları, çevre gibi birçok hizmet yatırımları çocuklarımızdan esirgemeyerek, çocuklarımız için elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz” dedi.


Dilovası Kaymakamı Dr. Metin Kubilay;” Geleceğimizin teminatı olan sevgili gençlerimiz, sevgili çocuklarımızı selamlıyor 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutlarım”dedi.


Ak Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman; “Yarınımız, umudumuz, ülkemizi emanet edeceğimiz sevgili çocuklarımız, elleri öpülesi öğretmen arkadaşlarımız hepinizi selamlıyor, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 103’üncü kuruluş yıldönümünü kutluyorum” dedi.


ÖĞRENCİLER ÖDÜLLERİNİ ALDI
Konuşmaların ardından Mehmet Zeki Obdan İlkokulu öğrencilerinin hazırladıkları halk oyunları, çocuk dansları gibi gösteriler, şiirler büyük alkış topladı. Daha sonra 23 Nisan konulu kompozisyon, şiir, resim yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri Vekil Yaman, Kaymakam Kubilay ve Başkan Şayir tarafından verildi.

default

Bir Yorum Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. 92 queries in 0,531 seconds.