• -
293 kez görüntülendi

Dilovası Zabıta ekipleri stokçuları affetmedi

Dilovası Zabıta ekipleri stokçuları affetmedi
9 Mart 2022 19:23

Dilovası Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, fiyatların artacağı yönündeki spekülatif iddiaların ardından stokçulara göz açtırmamak için ilçede ki marketlere yönelik denetimlerini artırdı. 

Dilovası Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Ticaret İl Müdürlüğü fiyatların artacağı yönündeki spekülatif iddiaların ardından raflardaki ayçiçek yağlarını depolara kaldıran marketlere yönelik harekete geçti.  

YAĞLAR DEPODAN ÇIKTI 

Belediye Başkanı Hamza Şayir’in talimatıyla Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri ile ilçe genelindeki zincir marketleri denetleyen ekipler, bazı marketlerde 5 litrelik yağların raflarda olmadığını gördü. Bunun üzerine depoları inceleyen ekipler, 5’er litrelik yağların depolarda koliler halinde bekletildiğini tespit etmesinin ardından, vatandaşı mağdur eden markete yönelik tutanak tuttu. Ekipler, haksız fiyat artışı ve stokçuluk ile vatandaşı mağdur eden marketlere ağır yaptırım uygulanacağını belirtti. 

DENETİMLER DEVAM EDECEK 

Denetimlerde ayrıca Dilovası Belediyesi Zabıta ekipleri ve Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri marketlerde ki ürünlerin raf ve kasa fiyatlarını denetledi. Bazı marketlerde raf ve kasa fiyatlarının eşleşmediği de tespit edilirken, ekmek gramajları ve son kullanma tarihi geçmiş ürünlerde tek tek incelendi. Kurallara uymayan marketler hakkında işlemler başlatılırken, denetimlerin bundan sonra da sıkı bir şekilde devam edeceği bildirildi. 

Bir Yorum Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. 98 queries in 0,342 seconds.