• -
15.349 views

“En Büyük Eksiğimiz Taraftar”

“En Büyük Eksiğimiz Taraftar”
29 Kasım 2017 14:10

Dilovası Dernekler Federasyonu “Dilovası’nda istişare ve değerlendirme buluşmaları” kapsamında, mevcut bulunan Spor Kulüpleri ve Spor Kulübü dernekleri bir araya gelindi.

Toplantıya, Dilovası Belediye Spor Kulübü Başkanı Recep Laç ve yöneticisi Adnan Sak, Diliskelesi Spor Kulübü Başkanı Kenan Yılmaz ve Yöneticisi Davut Aslan, Polisan O.O.Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Tekin Dursun, Dilovası Belediyesi Spor Müdürlüğü yetkilisi Hasan Yıldız katıldı.

Dilovası Dernekler Federasyonu olarak spor kulüplerini ağırlayan yönetici olarak katılan, Dilovası Dernekler Federasyonu ve Dilovası Bingöllüler Dernek Başkanı Ercan Güneş, Vanlılar Dernek Başkanı Ahmet Turak, Dilovası Erzurum Horasanlılar Derneği Başkanı Memet Bahar, Dilovası Ardahanlılar Dernek Başkanı Turkan Şirin, Dilovası Erzurumlular Dernek Başkanı Cebrail Temiz, Dilovası Bitlisliler Dernek Başkanı Mehmet Şirin Gül Katıldı.

“EN BÜYÜK EKSİĞİMİZ TARAFTAR”

Dilovası Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Recep Laç;” Dilovası’nda ki en büyük eksiğimiz taraftardır, deplasmana gittiğimiz vakit aradaki farkın uçurum kadar olduğunu fark ediyoruz, sporu gençlerin dikkatini çekmesi için farkındalık yaratmamız için bütün dernekler olarak rica ediyorum…”

“GELİN DE DİLOVASI’NDA İNSAN GÖRÜN”

Dilovası Belediyesi Spor kulübü Başkanı Yöneticisi Adnan Sak; “Spor bir il bir ilçeyi tanıtmak için güzel bir yoldur. İşe başlarken bizim birinci hedefimiz budur.

Dilovasının %80 kötü imajını düzeltmekti ve bunda  çoğunlukla başardık, maça gelen rakip takım huZur içinde geliyor kavgasız gürültüsüz  maçını yapıyor gidiyor.  Tabi bunlar yeterli mi ? değil tabi biz istiyoruz ki deplasmanlara da bir otobüs dolu  gidelim. Orada ne kadar misafirperver saygılı oluyor gösterelim. Ben Karadenizliyim  İzmit’te Başiskele  Değirmendere hep Karadenizlidir. Kendilerini maç esnasında kaybeden insanlardır.   Son maçlarımızda bizlere yapmadıklarını bırakmadılar, Başiskele’nin başkanı hariç saldırmadılar ama her şeyi yaptılar.  Ve ben onlara gelinde Dilovası’nda insan görün dedim.”

“DİLOVASI’NI TÜRKİYE’NİN BREZİLYASI YAPALIM”

Çocukların kamp yapabileceği bir alan oluşturmak lazım, sadece vücut yapıları değil aynı zamanda kafa yapılarını da değiştirecek bir spor okulu yapılmalıdır.

Örneğin alt yapıda çalışan geçlerimizden birini bir kulüp beğeniyor seviniyoruz ama şunu da söylüyoruz kendilerine biz sadece bunların kas yapısına gelişmesini sağladık, beynine daha ulaşamadık onları birleştiremedik, biz bu çocuğu gönderirsek 3 ay sonra geri gelecek bu anlamda demoralize olmuş bir şekilde geri geliyor buda kötü oluyor. Toplamda sadece bizim 165 sporcumuz var bu konuda spor okulu yapılması şart çünkü beyinlerine hitap etmeden çocuklar gidiyor.

Bu bölgenin insanında müthiş bir kabiliyet var, müthiş bir potansiyel var, Dilovası’nın güzel bir yerine bu Dilovası da olur, Diliskelesi’de olur Tavşancıl’da güzel bir şekilde yapmamız gerekir.

İşin daha başındayken bir proje yaptık destek verilirse Dilovası Türkiye’nin Brezilyası olur. Ama bu konuda başarılı olamadık daha ama umarım güzel şeyler yapılır.

“SPOR BELEDİYENİN BİR AYNASIDIR”

Dilovası Belediyesi Spor Müdürlüğü Yöneticilerinden Hasan Yıldız; “Bünyemizde yüz tane sporcumuz var, bunların çoğunluğu çocuk oluyor.

Bünyemizde çok fazla şampiyon var ve birçok dalda her sene şampiyon oluyoruz.

Yaklaşık 20 yıldır bu işi burada Dilovası’nda yapıyoruz. Çalışma şartları değişen bir hayata sahip oldukları için çocuklar büyümeden dahi gidiyorlar ama elimizde halen çok kaliteli sporcularda var

İki yıl önce balkan şampiyonu çıkardık bu yıl Avrasya Şampiyonu çıkardık her yıl  2-3-4 Türkiye Şampiyonu çıkarıyoruz. Bunların reklamı biraz az yapılıyor ama daha fazla yapılmalıdır.

Futbol belediyemizin bir aynasıdır. Aslında spor belediyenin bir aynasıdır.

“EĞİTİMCİLERİMİZ KALICI DEĞİL”

Polisan Orta Okulu Spor Kulübü Başkanı Tekin Dursun;” Dilovası’nın en büyük sıkıntısı eğitimcilerin kalıcı olmamasıdır, doğu görevi olarak atanan eğitimcilerin sadece zamanı doldurup gitmek istemesi bunları disiplini eden konulardan uzak duruyorlar.

Sosyal ve kültürel bir kulübüz. Halk oyunlarıyla beraber ,Voleybol , Çim Hokey ve Masa Tenisi gibi branşlar açtık. Maddi olarak her hangi bir sıkıntı çekmiyoruz, adımızda da gördüğünüz gibi Polisan firması her türlü sıkıntımızı gideriyor.

İlçemizde antrenör ve hakem var ama buradaki insanlar burayla önlerine hep engel çıkarılıyor. Dilovası’nda oturan basketbol hocamız,hentbol antrenörümüz var birçok antrenörümüz var fakat Gençlik spor müdürümüz bazı prosedürlere takıldığı için bunları kullanamıyoruz. Risk alamıyorlar. İlçe dışından gelenler sadece derslerini doldurup gidiyorlar yani vakit doldurmaya geliyorlar.

İlçemizdeki resmi kurumları çalıştırma adı altında bir çalışma yapılmalıdır.”

MERHUM NECMETTİN BİTLİS’İN HAYALİ           

Polisan Orta Okulu Spor Kulübü Başkanı Dursun, Necmettin Bitlisin hayali burada bir voleybol takımı kurmaktı sadece Dilovası’ndan oturan Dilovası’nın çocuklarından oluşan bir takımdı ona da ömrü yetmedi.

Diliskelesi Spor kulübü başkanı Kenan Yılmaz; “Keşke Tavşancıl ve Çerkeşli’de burada olsaydı, Ben her zaman söylüyorum eğer bir ortamda bir sizin sorunlarız konuşuluyorsa ve siz orda yoksanız sizin söz söylemeye hakkınız da yoktur.  29 yaşında zamanında en genç başkanı oldum. Yolun öteki tarafında yaşayanlardanız.

Adnan beyin de söylediği gibi, en büyük sıkıntımız alt yapıdır. Ben bu işi yapamıyorum, Dilovası stadına getirmem baya sıkıntılı oluyor. Aileleri müsaade etmiyor , araç sıkıntısı yaşıyoruz, organizasyon hoca sıkıntısı yazıyoruz.”

“BELEDİYESPORU TEBRİK EDİYORUM”

Dilovası belediye spor kendilerini eksik görmelerine rağmen başarılı bir alt yapı oluşturdular.

Bizim yaptığımız iş çok masraflı bir iş, Değirmendere ile maça gidiyoruz buradan Değirmendere 70km 3saat git gel 6 saat, bu çocuklar burada efor sarf ediyor güç kaybediyor.  Otomatikman acıkıyorlar  bu çocuklarla bir restauranta girdiğimizde en az 1,5 -2 bin liranın altına hesap ödeyemiyoruz.

Bizler dört takım olarak Dilovası’nın altın yılını yaşatıyoruz ve gerçekten iyi bir şekilde temsil ediyoruz. Kavgamız yok gürültümüz yok, bak biz hafta Diliskelesi spor olarak dayak yedik resmen başkanlarında aynı şeklide davrandı onlara dedim ki geldiğinizde sizlere tatlı vereceğim ve umarım utanırsınız.

Ve gittiğimiz her deplasman da neredeyse böyle karşılandık…

Bağçeşme spor ile oynadık takım ve taşlarla beklediler bizi yani bizler sık sık bunlarla karşılaşıyoruz.

GELİN BİRLEŞELİM “DÖRT TAKIMIMIZ BİR OLSUN”

Başkan Yılmaz, Dilovası’nda dört tane süper takımımız var gelin dört takımımızı birleştirelim bir tane takım çıkaralım o takımı profesyonel lige taşıyalım böyle bir işe el atın ben bütün futbolcularımı size vermeye hazırım. Çünkü alt yapı sıkıntısı burada başlıyor çocukların büyümek için bir hedefleri olmuyor en azından bak profesyonel ligde Dilovası Belediyespor’a gidersin diye hedef koyarız hayatı futbol olur çocuğun, parasını oradan kazanır.”pusulamarmara

Bir Yorum Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. 95 queries in 0,839 seconds.