• (Alış) 0 TL
    • (Satış) 0 TL
    • (Alış) 0 TL
    • (Satış) 0 TL
503 views

Esaslı yüreklerde buluşmak dileğiyle…

Esaslı yüreklerde buluşmak dileğiyle…
20 Ağustos 2021 16:28

Şimdi ayıp, edep sadece kadına aitmiş gibi gözüken toplumumuz da Allah aşkına üst kısmında hiçbir kıyafet olmayan bir erkek basket sahasında hangi ahlakı teşkil ediyor. Bunu bana biri açıklasın. Uyarsan bir dert, uyarmasan bir dert çünkü düşünce olsa zaten uyarılacak hale sokmaz kendini…

Sakın “herkes özgür istediğini giyebilir” naraları atmasın kimse… Çünkü toplum olarak güzel olan doğru olan her şeyi saçma sapan yaşar olduk. Evet herkes istediğini giyebilir kendine özel yerlerde…

***

Aman bu yobazda ne diyor ne saçmalıyor demeyin. Yobazlık bir şeyleri çığırından çıkaran bencillerdir bence, Hoşgörüden yoksun olan kişilerdir bence, körü körüne bir şeylere bağlı olandır bence… Denize giren bir erkek üstü açık olunca kimse neden açık demez rahatsız olan denize gitmez veya bakmaz vs. Her yerin bir adabı var ya hani onun dışına çıkınca toplumda başkalarının özgürlüğünü kısıtlanacak haller olunca kimse kusura bakmasın ne özgürlükten bahsedilebilir ne de herkes istediğini giyebilir denilebilir. Çünkü topluma açık yerde topluma açık basket sahasında olacak iş değil.

***

Önce şöyle bir söylendik kendi kendimize belki anlar diye ama yok. Sonra dayanamadı eşim gidip güzelce söyledi.

  • “Üzerine bir şey giyer misin? Rahatsız oluyoruz” dedi.

“Neden ki?” diye cevap alıyor.

  • Eşim burada farkında mısın ki bende o da rahatsız oluyoruz. “ dedi.

“Neden beğenmediniz mi. Çirkin miyim” dedi. 😀

Ve eşim çıkıp geldi. Haklı da bu cevaba, bu yaklaşıma, bu zihniyete, bu düşünceye başka hiçbir şey denilemezdi anca çekip gidilirdi.

Plajda olduğumuzu bilseydik bizde plaj kıyafetimizle gelir basket oynardık 😀

***

Demem o ki kafalar beğenilmekte, başkalarına kendini görselle kabul ettirmekte veya başka bastırılmış duygularını o şekilde ifade etmekte. Ne olur çocuklarımızı özgür bırakalım derken ruhlarını aç bırakmayalım. Sonra işte başkalarını rahatsız ederek başkalarının yaşam özgürlüğünü kısıtlayarak özgürlük yaşadığını düşünen bir birey olup çıkıveriyor.

Bizim basket ne mi oldu… Eşim tek başına oyunu nu oynadı. Bende köşede muhteşem vitrini görmemek için arkamı dönüp çayımı içtim. Bu olayın bu durumun kadınla erkekle alakası yok. Aynısı karşı cins olarak da yaşanabilirdi. Ben kalkıp bir kadını uyarmış olabilirdim güzelce.

***

Mesele kimin ne giydiği değil işte mesela özgürlük narası atayım derken başkasının özgürlüğünü kısıtlamamak örneğin gecenin yarısı hiç olmadık yerde sakin bir mahallede sokakta gümbür gümbür son sesle müzik dinlemek. Özgür değil mi istediği gibi dinleyebilir ama gece yarısı çoğunluğun uyku modun da olduğunu bilmemekte hangi düşüncesiz cehaletin özgürlüğü olabilir ki…

Demem o ki başkalarının yaşamına ot biçerek özgürlük yaşanmaz. Bencillikle özgürlük hiç olmaz…

Ayıp erkeğe de ayıp kadına da ayıp, edep erkeğe de edep kadına da edep, ahlak erkeğe de ahlak kadına da ahlak, özgürlük erkeğe de özgürlük kadına da özgürlüktür o kadar!

Esaslı yüreklerde buluşmak dileğiyle…

Diğer yazıları için TIKLAYINIZ!

Ne olacak? Fikri olan?

Bir Yorum Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. 90 queries in 0,495 seconds.