• -
8.426 kez görüntülendi

Gaziler Dağında Yangın

Gaziler Dağında Yangın
5 Ekim 2020 22:44

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde ormanlık alan alevlere teslim oldu Yerleşim yerlerine doğru ilerleyen yangın yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bulunan Gaziler Dağı ormanlık alanında çıkan yangın rüzgarın da etkisiyle hızla büyüdü.

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bulunan Gaziler Dağı ormanlık alanında çıkan yangın rüzgarın da etkisiyle hızla büyüdü. Yerleşim yerlerine doğru ilerleyen alevleri kontrol altına almak için olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde ormanlık alan alevlere teslim oldu

Yangın, Kocaeli’nin Gebze ilçesi Gaziler Dağı mevkisinde saat 15.30 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre dağda, henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Gaziler Dağı’ndan yükselen dumanları gören vatandaşlar, durumu hemen itfaiyeye haber verdi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi ve su tankeri sevk edildi. Kısa sürede yangının olduğu yere ulaşan ekipler, alevlere müdahaleye başladı. Rüzgarın da etkisiyle hızla büyüyen yangının yerleşim yerlerine doğru ilerlediği öğrenilirken, yangın yerine çevre illerden çok sayıda itfaiye, su tankeri ve Orman Bölge Müdürlüğü arazözleri ile yangın söndürme helikopteri sevk edildi.

Havadan yangın söndürme helikopteri ile karadan da çok sayıda söndürme ekibi ile yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde ormanlık alan alevlere teslim oldu
Kocaeli'nin Gebze ilçesinde ormanlık alan alevlere teslim olduKocaeli'nin Gebze ilçesinde ormanlık alan alevlere teslim oldu

Bir Yorum Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. 91 queries in 0,451 seconds.