• -
9.212 views

Hakem oynadı, İskele kazandı…

Hakem oynadı, İskele kazandı…
1 Ekim 2017 01:25

 

Kocaeli süper amatör lig A Grubu 3. Hafta mücadelesinde Tarihinde ilk defa süper amatör ligde mücadele eden Dilovası temsilcisi Diliskelesispor geçen sene bölgesel amatör ligden düşen Hereke Yıldız Sporla Tavşancıl Salih Gün stadında karşı karşıya geldi.

Maça hızlı başlayan Diliskelesispor karşılaşmanın ilk bölümünde İdris Zengin ve Eğit Tabak’la mutlak goller kaçırdı. Maçın bu bölümünden sonra sahneyi Hakem Zülfikar Akça aldı. Verdiği taraflı kararlar ve kartlarla Diliskelesispor‘u sindiren ve maçı geren hakem müsabakanın önüne geçti. Ve ilk yarı 0-0 sonuçla neticelendi.

GOL HÜSEYİN BOZKURT’TAN
İkinci yarıda rakip kalecinin hatasını değerlendiremeyen İdris Zengin mutlak bir golü kaçırdı. Maç orta saha mücadelesi şeklinde geçerken 78. Dakikada Emre Kambul’un muhteşem ortası ceza sahası içinde karambole sebep oldu, karambolden yararlanan Hüseyin Bozkurt’un şık vuruşuyla Diliskelesispor 1-0 öne geçti. Bu dakikadan sonra skoru korumaya çalışan temsilcimizde 90. Dakikada Ertan Şahin kırmızı kartla oyun dışında kaldı. Ve müsabaka bu sonuçla son buldu.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

MAÇ BİTTİ HAKEM ZULMÜ BİTMEDİ
Maç sonunda Diliskelesi spor oyuncusu Ali Aslan kendi taraftarına doğru yaptığı sevinç gösterisinden dolayı hakem Zülfikar Akça tarafından kırmızı kartla cezalandırılı. Bu kart ortamın karışmasına sebep oldu. Tüm maç boyunca taraflı bir yönetim sergileyen hakem, kendisi ve rakiple hiçbir alakası olmamasına rağmen bir futbolcuyu kırmızı kartla cezalandırarak tüm maç boyunca gösterdiği tavrı ispatlamış oldu

KULÜP BAŞKANINA KÜFÜR
Maç sonu hakeme verdiği kararların yanlış olduğunu ve ortamı germemesi için uyarıda bulunmaya çalışan Kulüp başkanı Kenan Yılmaz’a maçın gözlemcisi tarafından küfüre maruz kaldı. Başkanlarına küfür edildiğini duyan taraftarlarla hakem ve gözlemci arasında arbede yaşandı. Maç sonu açıklama yapan Kenan Yılmaz : “Eskiden deplasmanda tribünler küfür ederdi, maç heyecanı ve Tutku der kulak asmazdık. Fakat artık iş iyice çığırından çıktı artık federasyon tarafından görevlendirilen görevliler bize küfür etmeye başladı. Bu cesareti kimden alıyorlar? Bu insanlara kim bu hakkı veriyor ve adam kendisinin polis olduğunu söyleyip sahada görevli polis memuru arkadaşlara beni tutuklama emri veriyor. Hayatımda böyle bir şey görmedim. Bizler Dilovası takımlarıyız diye bu zulme maruz kalıyoruz ve buraya gelen arkadaşlar kendilerine verilen talimatı harfiyen uyguladılar galip gelmemize rağmen bizleri doğrayıp gittiler. Federasyonda lobimiz Yok diye bu zulme sessiz kalmayacağız. Bana edilen küfürleri bizzat federasyona gidip başkan Murat Aydın’ın kendisine anlatacağım. Federasyondan gerekli müdahaleleri yapmasını bekliyoruz.” Dedi.pusulamarmara

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar, sakal ve açık hava
DİLİSKELESİ KULÜP BAŞKANI KENAN YILMAZ

 

Bir Yorum Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. 92 queries in 0,507 seconds.