• -
8.700 kez görüntülendi

İlçeyi Saran Kokuya Halk Tepkili

İlçeyi Saran Kokuya Halk Tepkili
6 Ekim 2020 13:41

Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde bulunan Kömürcüler OSB ilçeye karbonmonoksit kokusu saldı.

Dilovası ilçesinde dün akşam saatlerinde yoğun bir kömür kokusu vardı. İlçede faaliyet gösteren Kömürcüler OSB’ye yeni gelen kömürler içten yanmalı kömür olduğu için sık sık sulanması gerekiyor bir haftadır ilçede bulunan içten yanmalı kömürleri sabahları sulayıp akşamları sulamadıklarından dolayı kömürler akşamları kendiliğinden yanıyor ve etrafa da karbonmonoksit saçıyor.

Kömürcüler OSB yönetimi ile toplantı yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kömürcüler OSB’nin bulunduğu alanda artık kömürcülük faaliyetlerine izin verilmeyeceğini belirtmişti.

Dün akşam saatlerinde hemen hemen tüm ilçeyi saran yoğun koku vatandaşlar tarafından büyük bir tepki ile karşılandı.Vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye gelen Kocaeli AFAD bölge Müdürlüğü Hava ölçümleri yaptı.

İŞTE TEPKİLERDEN BİR KAÇI

“Dilovasinin sorunu Hakkini arayamamak Bugun bu kokudan otürü Alo 181 Hattini bile aramak kimsenin aklina gelmiyor Adamlar havayi kokluyor ve susuyor ne garip bir ilce Kadiköydeki halka bu tarz bir işgençe yapilsaydi Şuan halk tepkisini hem sosyal.medyada hemde ülke gündemine oturtmustu malesef Alo 181 Demek bile burdakilere zor geliyor .Artik Bir sirkelenin Şu ölü topragini üstünüzden. Atin İnsan gibi yaşamak sizinde hakkiniz.”

“Balkonda oturmuş çay,mı yudumlarken çevreyi saran kömür kokusu ile şiirler yazıyorum… Abartılacak hiç bi durum yok..”

“Dilovasının ahını alanlar sizin yeriniz yok bu halk size gereken dersi verecektir.Yazıklar olsun sizin gibi yalancılar”

Bir Yorum Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. 93 queries in 0,623 seconds.