• -
1.136 views

İstanbul 25 Çatspor Dilovası’na Çıkarma Yaptı

İstanbul 25 Çatspor Dilovası’na Çıkarma Yaptı
23 Kasım 2021 16:22

İstanbul 25 Çatspor Kulübü Dilovası’nı ziyaret etti.

2019 yılında kurulan İstanbul 25 Çatspor Kulübü Kocaeli’nin Dilovası ilçesine giderek Eğitim, Tanıtım ve örgütlenme yılı etkinliklerinin tanıtımını gerçekleştirildi.

İstanbul 25 Çatspor Kulübü iki senedir faaliyet gösteren kulüpleri hakkında bilgi verirken, yeni projelerinden de bahsedildi.

“BÜYÜK BİR BAŞARI”

Programa katılan Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir;” İki senede bir çok çalışmayı hayata geçirmiş olmanız ve ilk kurulduğunuzda şampiyon olmanız büyük bir başarıdır. Spor dalında, gönül dalında bizlerde her daim sporcularımızın destekçisi olduk, olmaya devam ediyoruz. Sizlerin de bu konuda yanınızdayız. İlçemizde ağırlamaktan memnunuz.”

“KADIN TAKIMI”

Kadın futbol takımı kurma çalışmalarının da olduğunu belirten kulüp başkanı Abdullah Eroğlu; ” Yaşamımızın her alanında spor önceliktir. Bunun önceliğinde de tabi ki gençler ve kadınları esas alarak kadın futbol takımı kurma çalışmalarımıza başladık. Yakın zamanda inşallah şampiyonluğumuza kadın takım da dahil olacaktır.”

“Biz İstanbul Çatspor Kulübü olarak içimizde sadece Erzurumluların olmadığını belirtmek isteriz. Gönül veren herkes kulübümüzde yer almaktadır. Malatyalı, Ankaralı, Konyalı gibi bir çok memleketimizden olan üyelerimiz mevcuttur. Daha bir çok il ziyaretlerimiz devam edecektir. Bölge insanımızı bu kulüp etrafında kenetlenmeye ve umudu olabildiğince büyütmeye davet ediyoruz.” dedi.

İSTANBUL 25 ÇATSPOR NEDİR?

“20 Eylül 2019 Tarihinde İstanbul Sultangazi’de İstanbul 25 Çat Spor Kulübü adıyla, Erzurum Çatlılar tarafından, Erzurum Çatlı’ların ve bölge insanının bir araya gelerek sportif, sosyal ve kültürel faaliyetler yapabileceği, bu faaliyetlerin düzenleyicisi olabileceği, sosyal sorumluluk projelerinin planlayıcısı, uygulayıcısı ve katılımcısı olabileceği ortamı tüm üyelerine sağlamak amacıyla kurulan kulüp, kuruluşundan bugüne kuruluş amaçları doğrultusunda çalışmalarına devam etmektedir.

25 Çat Spor Kulübü rekabeti değil dayanışmayı önceleyen, emek-değer ekseninde büyüyen bir Sivil Toplum Örgütüdür. Kamu kaynak israfının önüne geçmek amacıyla faaliyetleri için gereksinim duyduğu maddi kaynak, içinden çıktığı toplum tarafından gönüllülük esasına uygun bir şekilde karşılanmaktadır.

Kulüp, Çat’ın kalbinin attığı, yaşam damarlarına kan pompalandığı hayati önem teşkil eden bir oluşumdur. Kulüp kurulduğu günden beri sürekli büyümeye ve daha fazla insanımız tarafından tanınıp, sahiplenmeye devam etmektedir. 25 Çat Spor İçinde bulunduğumuz bu kaotik ortamda insanlarımız için bir umut ışığı olmuştur. “

İSTANBUL 25 ÇATSPOR KULÜP YÖNETİMİ

Kulüp Başkanı: Abdullah Eroğlu

Başkan Yardımcısı: Ali Eroğlu

Genel Sözcü: Kemal Toprak

STK Birim Başkanı: İsa Kılıç

Sayman: Mürsel Eroğlu

Meclis Başkan Vekili: Hikmet Sal

Bir Yorum Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. 92 queries in 0,473 seconds.