• -
4.971 kez görüntülendi

“KADINLARA ÖZEL AMELİYATHANE”

“KADINLARA ÖZEL AMELİYATHANE”
13 Haziran 2020 18:04

Özel Merkez Prime Hastanesi 15 Haziran tarihinde hasta kabulüne başlayacak.

Hastanenin tanıtımı için bir basın toplantısı düzenleyen Doktor Hakan Höbek, hem teknik donanım hem de kadro olarak en üst düzeyde sağlık hizmeti sunacaklarını söyledi.

Özellikle göz, kalp-damar ve onkolojik ameliyatlar konusunda Gebzeli hastaların İstanbul’a gitmesine gerek kalmayacağını vurgulayan Höbek, “Buraya dışarıdan hasta gelecek, sağlık turizmi için de hazırlıklarımızı tamamladık. Hastanemizin çatı kısmında hem acil hem de sağlık turizmi açısından helikopter pisti hazırladık” dedi.

“KADINLARA ÖZEL AMELİYATHANE”

27 bin metrekare kapalı alana sahip hastanede 150 yatak kapasitesi ve 7 ameliyathane bulunduğunu kaydeden Höbek, “Ameliyathanemizin birisini kadın hastalarımızın tercihlerine göre kadın doktor ve personelin olacağı şekilde ayırdık. Elbette doktorları cinsiyetine göre ayırmıyoruz ancak özellikle kadın hastalarımızın bu yöndeki mahremiyet ve tercihlerine de saygı duyulmalı. Hastanemizde ayrıca fizik tedavi, SPA ve spor alanları da bulunmaktadır. Tüm mimari tasarımını ben ve ekibimle birlikte gerçekleştirdik” dedi.

“HEM GEBZE’Yİ HEM DE KOCAELİ’Yİ TANITACAĞIZ”

2002 yılında kurulan Özel Gebze Merkez Hastanesi’nin ikinci yatırımı olan yeni hastanede 60 hekim ve 400 personel hizmet vereceğini belirten Doktor Hakan Höbek, “Biz 2002 yılında kurduğumuz Merkez Hastanesi’nde gerçekten potansiyelimiz üst seviyedeydi. Hasta yoğunluğu çok oldu ve hastane binamız yetersiz kalmaya başladı. Biz yeni hedefler belirlemeliydik. Bölgemiz sanayinin kalbi ve Kocaeli’de bulunduğu için gerçekten potansiyelimiz çok yüksek. Sağlık sektöründe bu bölgede sağlık turizmleri eksik. Bu bölgede spesifik bir şeylerin yapılmasını gerek gördük. Hem Gebze’yi hem de Kocaeli’yi tanıtacağız. Bizim övündüğümüz asıl kaynak teknolojik hizmetlerimiz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. 91 queries in 0,370 seconds.