• -
1.812 kez görüntülendi

KAYDA GEÇTİ ARTIK…

KAYDA GEÇTİ ARTIK…
1 Ekim 2020 15:01

Gün geçmiyor ki Dilovası Belediye meclisinde akan sular dursun. Muhalefet partisi ile başkan arasında hep bir gerginlik…

Ekim ayı meclis toplantısı gerçekleşirken Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, yapılacak olan hizmetleri anlatırken araya bir dipnot düşer gibi “ Halkım adına bir ricada bulunacağım. Lütfen belediye araçlarını takip etmeyi bırakın! Vatandaşa eziyet etmeyin. Sizden tek ricam budur halkım adına size söyleyeceklerim budur.”dedi.

***

Kafamda deli sorular kim neden belediye araçlarını takip ediyor. Belediye araçları nerelere gidiyor ne yapıyor ki takip ediliyor. Bu takipten ya da bu olaydan bir şey çıkar mı bilinmez ama başkan Şayir’in bu konuşmasının hemen ardından söz hakkı isteyen Saadet Partisi Meclis Üyesi İnci Aydemir liyakatsiz 100 işçi alımı olduğunu ileri sürdü ve alkışlarla protesto ederek toplantıyı terk ettiler.

***

Şöyle ki başkan konuşmasından sonra gündem maddelerine geçecekti ki söz hakkı isteyen Aydemir gündem maddelerine geçmeden birkaç bir şey söylemek istiyorum derken başkan o esnada yanındaki meclis üyeleriyle konuşurken duymadı ve dönüp “pardon buyurun” dedi.

Buraya kadar gayet karşılıklı nezaket şeklinde konuşmalar sürdü. Sonrasında gerilim yükseldi. İnci Aydemir yerinden kalkarak sahnenin ucuna kadar yürüdü ve konuşmasına devam etti. Başkan Şayir söylenen iddiaya cevap verirken alkışlarla sözü kesildi. Her şey tam net duyulamazsa da Başkan Şayir, “İspatlayamazsanız hepinizi istifaya davet ediyorum. Chp’li ilçe başkanı babanız sizi çağırıyor.”dedi. Meclis üyesi Aydemir de “ispatlarsak da siz istifa edin”dedi.

Ve Belediye binası önünde muhalefet basın açıklaması yaptı. Yaparken de olaylar yaşandı. Başkan binaya girerken bir vatandaş olayı fırsat bulup başkana saldırmaya çalıştı. Küfürler edip “sen kimsin telefonumu engelliyorsun” dedi.

***

Asıl meseleye gelecek olursak, genç meclis üyesi biraz daha ılımlı olmalıdır çoğunluk büyük yaşıtları…İddiaya gelecek olursak her dönem her başkan liyakatsiz işçi almıştır maalesef biz diplomalı gençler hep bundan yakınmadık mı zaten… Başkan Şayir biran önce bu iddiaya açıklama yapmalıdır. Söz konusu halktır ve haktır. Doğru ise kim istifa edecek yanlış ise kim istifa edecek 🙂

Sonuç olarak olayın sonucunda biri birileri istifa edecek. Çünkü kayda geçti artık… Artık karşılıklı ispatlamaya geldi. Bizde pür dikkat bekliyoruz.

Esaslı yüreklerde buluşmak dileğiyle…

Diğer yazıları için TIKLAYINIZ!

KİMLER GELDİ GEÇTİ… VE SONUNDA…

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Mustafa
  2 Ekim 2020 13:15

  Güzel bir yorumlama tebrikler
  Yılardır dilovasının güzelleşmesi için
  Bişeyler yapılmadı gelen. Bir çaktı kasasını
  Sattı bir darıcaya bakın örnek bencede hizmet yok duaedelim dilovası rampa yoksa
  Tamamen bitmişti

Bir Yorum Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. 100 queries in 0,533 seconds.