• -
1.851 views

KOCAELİ KİTAP FUARI BU YIL 12. KEZ KAPILARINI AÇACAK

KOCAELİ KİTAP FUARI BU YIL 12. KEZ KAPILARINI AÇACAK
3 Mart 2020 13:39

Başkan Büyükakın, “Kitaplarınız var ise asla yalnız değilsinizdir. Kitaplar bizleri yeni dünyalara ulaştırır ve farklı fikirlerle tanışmanıza fırsat verir” dedi.

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr Tahir Büyükakın, Gebze Sultan Orhan Mahallesi’nde yer alan özel bir kitap evini ziyaret etti. Kitap evinde stantları gezen ve kitapları inceleyen Başkan Büyükakın, “Kitaplar en kıymetli hazinedir” dedi.

“KİTAPLARINIZ VARSA YALNIZ DEĞİLSİNİZ”

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr Tahir Büyükakın’a Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü İbrahim Pehlivan da eşlik etti. Ziyarette, kitaplar arasında kaybolan ve her eseri dikkatli bir şekilde inceleyen Başkan Büyükakın, “Kitaplarınız var ise asla yalnız değilsinizdir. Kitaplar bizleri yeni dünyalara ulaştırır ve farklı fikirlerle tanışmanıza fırsat verir” ifadelerini sarf etti.

“YÜZLERCE ÂLİMİN DOSTU OLMUŞ OLURSUNUZ”

Gençlik yıllarından bugüne kadar yüzlerce kitap okuduğunu dile getiren Başkan Büyükakın, “Harçlıklarımı biriktirerek kitap alırdım. Rahmetli babam kitap okumam konusunda bana hep teşvikleri olurdu. O yıllardan bugünlere kadar kitap okumaya çok özen gösterdim. Kocaelili çocuklarımızın ve gençlerimizin çok kitap okumasını arzu ediyorum” şeklinde konuştu. Geniş bir yelpazede kitap okumanın önemine de değinen Başkan Büyükakın, kitapçıda ki birçok esere de özel ilgi gösterdi. Gençlerin her ortamda kitap okumaya vakit ayırmalarını isteyen Başkan Büyükakın, “Unutmamak gerekir ki yüzlerce kitabınız varsa ve okumuşsanız, yüzlerce âlimin dostu olmuş ve onlarla tanışmış olursunuz” hatırlatmasını yaptı.

KOCAELİ KİTAP FUARI BU YIL 12. KEZ KAPILARINI AÇACAK

Her yıl ziyaretçi rekorları kıran Kocaeli Kitap Fuarı’nın bu yıl 12. kez kapılarını açacağını da ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr Tahir Büyükakın, 30 Mayıs-07 Haziran tarihleri arasında Türkiye’nin en çok ziyaret edilen kitap fuarının Kocaeli ve çevre illerden gelen kitapseverleri bir kez daha misafir edeceğini vurguladı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın düzenlediği, Türkiye’nin en büyük kitap fuarı olma özelliğini taşıyan ve kapılarını bir kez daha açacak Kocaeli Kitap Fuarı’na tüm vatandaşları davet eden Başkan Büyükakın, “On binlerce kitap onlarca konuşmacı bu yılda kitap severlerle buluşacak. 30 Mayıs tarihini şahsımda büyük bir sabırsızlıkla bekliyorum” diyerek açıklamalarını tamamladı.

Bir Yorum Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. 90 queries in 0,417 seconds.