• -
769 views

Kocaeli Sağlık Çalışanları Derneği: ARTIK YETER YO-RUL-DUK

Kocaeli Sağlık Çalışanları Derneği: ARTIK YETER YO-RUL-DUK
28 Nisan 2021 01:26

Kocaeli Sağlık Çalışanları Derneği Başkanı Adem Yaman, yönetimi ile birlikte Ebeler Haftası nedeniyle hastanelere yaptığı ziyaretin sonunda, “Artık yeter. YO-RUL-DUK. Yaklaşık 1,5 yıldır pandemi şartlarında ağır koşullarda çalışıyoruz. Biz de insanız” diyerek isyan etti

21-28 Nisan Ebeler Haftası nedeniyle hastanelere ziyaret gerçekleştiren Kocaeli Sağlık Çalışanları Derneği Başkanı Adem Yaman ve Yönetim Kurulu Üyeleri, meslektaşlarını çalışma alanında ziyaret ederek Ebeler Günü’nü kutladı. Sembolik olması bakımından Alikahya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile Aile Sağlığı Merkezlerine ziyaret gerçekleştiren dernek yönetimi ardından bir basın açıklaması yaptı.

“BİZ DE İNSANIZ”

Yaman, “Artık yeter, YO-RUL-DUK. Yaklaşık 1,5 yıldır pandemi şartlarında ağır koşullarda çalışıyoruz. Sağlık çalışanları olarak bizler bu dönemde sesimizi çıkarmadan büyük bir özveriyle gece gündüz demeden gerek hafta sonları gerek resmi ve dini bayramlarda izin kullanmadan, ailelerimize bakamadan, parklara bahçelere gidemeden, dünya ile ilişkisi kesilmiş ve sadece iş yükleri omuzlarımızda hiç durmadan çalışıyoruz. Çoğu zaman ihtiyaçlarımızı karşılamakta zorlanıyoruz. Bizlerin de insan olduğu unutulmasın” dedi.

“GEREKSİZ RANDEVULARLA DOLU”

“Halkımızı bu dönemde sağduyulu olmaya davet edip bu kadar başıboşluk iyi değil” diyen Yaman, “Azıcık bir boşluk gören parklarda, bahçelerde, AVM’lerde, dükkanlarda gezmeye başlıyor ve virüse resmen davetiye çıkarıyor. Bu sorumsuzluğa devlet ne yapsın kurumlar ne yapsın. Öte yandan yüzünde sivilce çıkan, burnunda kıl olan en ufak şikayetlerinde bile hastaneye başvuran insanlarımız var. Bu dönemde bu yaklaşım kabul edilemez. Hastanelerimiz ve sağlık merkezlerimiz gerekli gereksiz hasta başvuruları ile doluyor” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. 93 queries in 1,292 seconds.