• -
22.045 kez görüntülendi

Kur’an-ı Kerim hariç her şeyi unutan Şeflek Hoca, hayata gözlerini yumdu

Kur’an-ı Kerim hariç her şeyi unutan Şeflek Hoca, hayata gözlerini yumdu
30 Nisan 2020 15:12

Aydın’da ”hafızların hocası” olarak bilinen ve alzheimer olup her şeyi unutmasına rağmen Kur’an-ı Kerim’i unutmayan Hacı Mehmet Ali Şeflek Hoca, hayata gözlerini yumdu.

Aydın’ın Nazilli ilçesinde yaşayan ve ”hafızların hocası” olarak bilinen Hacı Mehmet Ali Şeflek Hoca, önceki gün vefat etti. Kimlikte yaşı 94 olan ancak gerçek yaşının 100’e yakın olduğu belirtilen Mehmet Ali Şeflek, alzheimer hastası olduğu için birçok tanıdığını unutmasına rağmen ezberlediği Kur’an-ı Kerim’i ve mealini unutmaması ile tanınıyordu.

HERKESİ UNUTSA DA KUR’AN’I UNUTMADI

Aydın’ın Nazilli ilçesinde yaşayan ve bir süre Kur’an Kursu hocalığı da yapıp çok sayıda hafız yetiştiren Mehmet Ali Şeflek, kendisini Kur’an ilmine adamıştı. Hafız olmasının yanı sıra, Kur’an-ı Kerimin mealini de iyi bilen Mehmet Ali Şeflek Hoca’nın, son zamanlarda alzheimer rahatsızlığına yakalandığını belirten yakınları, “O kadar ilginç bir yaşantısı vardı ki, tanıdıklarını unutmasına rağmen Kur’an-ı Kerim’i hiç unutmadı. Seni tanımaz idi ama Kur’an-ı Kerim’den bir ayetin başını okusan devamını okur ve okuduğu ayetlerin mealini de söylerdi. İman ehli bir büyüğümüzdü” diye konuştular.Önceki gece vefat eden Mehmet Ali Şeflek Hoca, Nazilli merkez Koca Cami’de kaldırılarak Eğriboyun Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Kur'an-ı Kerim hariç her şeyi unutan Şeflek Hoca, hayata gözlerini yumdu

Bir Yorum Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. 91 queries in 0,336 seconds.