• -
13.145 kez görüntülendi

Lütfü Türkkan’dan Yanıt Geldi

Lütfü Türkkan’dan Yanıt Geldi
4 Haziran 2020 13:23

İYİ Parti Grup Başkanvekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Ak Parti Kocaeli milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu’nun iddialarına yanıt verdi.

Türkkan, şöyle dedi:

“Kurucu ortağı olduğum şirket bir basın açıklaması yaptı, Bu basın açıklamasında o fabrikanın kurulduğu arazinin bütün bilgilerini de paylaştı. Orası 25 yıldır var. Hanımefendinin bahsettiği 126 bin metrekare arazi çok önemli bir arazidir, orası Organize Sanayi Bölgesi. Rakamlar konusunda çok bilgisi yok demek ki. Orası 24 bin metrekare alanda kurulu bir fabrika. 2003’te daha henüz kadastro geçmemiş fabrika yapıldığında. Ama tamamı kendi tapulu arazisi üzerine inşa edilmiş. 8 bin metrekare kapalı bir alan var üretim yapılıyor, 12 bin metrekare alan da boş fabrikada. Orman kadastrosu geçince oradaki bütün fabrikalarda olduğu gibi bazı orman arazilerinde taşmalar olduğu tespit edilmiş. Mesela bir sundurmanın 6 metre orman arazisine girdiği tespit edilmiş.

Bütün orada bulunan sanayi tesislerinde Orman Bölge Müdürlüğü gitmiş kira sözleşmesi yapmış, bizimle de yapmış neticede orada bir üretim yok.

Daha hazin olan bir şey var: Bölge Müdürlüğü yaptığı bu anlaşmayı tek taraflı feshetmiş. Hanımefendinin açıklamasından sonra da o taşma olan köşeye gelmişler bir ip çekmişler burası orman arazisinde kalıyor diye, 6 metre bir alan. Oraya da bir mühür takmışlar. Fabrikanın mühürlendiği filan yok. Fabrika Türk sanayisinde çok önemli bir yere sahip, üretimine devam ediyor. “

Yaşananların sürpriz olmadığını söyleyen Türkkan, her türlü kanunsuz ve hukuksuzlukları ifşa etmeye devam edeceğini açıkladı:

“Ama bunun böyle olması sürpriz değil. Sindirmek, yok etmek, bertaraf etmek için bir sürü yol deniyorlar bu da bunlardan bir tanesi. Ama bilmedikleri bir şey var. Demirden korksak trene binmezdik. Ben Türkiye’de sanayici olarak muhalefet yapmanın ne kadar zor olduğunu 16 senedir yaşıyorum zaten, hiç umurumda olmadı. bir gün geri adım atmadım. Onları rahatsız etmeye devam edeceğim. Devletin sırtına yapışmış keneleri ifşa etmeye devam edeceğim. Bunların yaptığı her türlü kanunsuz ve hukuksuz şeyleri ifşa etmeye devam edeceğim.”

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın fabrikasında mühürleme işlemi başlatıldı

Bir Yorum Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. 91 queries in 0,356 seconds.