• -
14.707 kez görüntülendi

Onlar Zorluklara Rağmen Süper Amatör Lig’de Kalmayı Başardılar

Onlar Zorluklara Rağmen Süper Amatör Lig’de Kalmayı Başardılar
9 Nisan 2018 14:31

Dilovası Diliskelesispor kulüp başkanı Kenan Yılmaz sitem etti.

Maddi sıkıntılar çekmesine rağmen Dilovası’nın süper amatör lig’de kalmayı başaran  tek spor kulübü Diliskelespor birlik beraberliğin ruhunu taşıyamamanın hüznü içerisinde. Zor imkanları aşıp başarı elde etmeleri spor tutkularının devamını getirebilmeleri için yeterli olmadı.

Diliskelesispor kulüp başkanı Kenan Yılmaz; “Spor için her fedakarlığı yapmaya hazırım Bizim gençlerimizde bu duyguları tatmalı. Dilovası’ nın önde gelen abilerinin de Dilovası takımlarına sahip çıkmayıp Gebze sporun şampiyonluk maçında boy göstermeleri de fazlaca manidar.” gibi sözleri ile sosyal medya hesabından sitem etti.

İşte o paylaşımı;

Gebzespor’u grup şampiyonluğundan ötürü tebrik ediyorum. İnşallah play-off’larda da istediği sonucu alır ve bölgemizi 3. Ligde temsil eder. Gebzespor’un şampiyonluk maçına bakıp imrenmemek mümkün değil, koca bir şehir kenetlenerek bütün bir stadı doldurup futbolun veya sporun nasıl birleştirici bir unsur olduğunu dosta düşmana gösterdi. Kaymakamından Belediye başkanına, mahalle muhtarından esnafına, sanayicisinden işçisine kadar herkes tek yürek stada gelip Harika bir birliktelik oluşturdular. Aslında kulübü alırken hayalim buydu benim herkesi birleştiren, Dilovası’nı tek bir Tutku etrafında toplayabilen bu şehre değer katan bir organizasyon kurmak.

Dilovası gücü itibariyle Gebze’den aşağı kalır değildir. Dilovasının önde gelen abilerininde Dilovası takımlarına sahip çıkmayıp Gebze sporun şampiyonluk maçında boy göstermeleride fazlaca manidar. Şu birleşmeyi kendi aramızda yapabilseydik şu an en az bir takımımız Bal liginde mücadele ediyor olurdu. Bir şehrin önde gelenlerinin o şehrin takımlarına sahip çıkınca nelerin olabileceğini hepimiz gördük. Siyasilerinde, sanayicilerinde bu muhteşem gücü görmemelerine anlam veremiyorum. Bu durumu temsil ettiğin Diliskelesispor için söylemiyorum Dilovası’ndan bir takım o seviyelerde olmalı ve orda ki gençlere bir hedef, bir Ümit olarak kalmalı. Ama maalesef bu pek mümkün görünmüyor bizlerin için kendi değerlerimiz pul, başka pullar altın oluyor. Önümüz seçimler yine insanlar gelip bi sürü vaatlerde bulunacak ve sonu hüsranla bitecek.

Bu işlerin siyasetten uzak tutulup gerçekten bir şehri, bir topluluğu birlik içinde, sosyal bir organizasyonun parçası olarak, sahiplenme duygusu aşılamak için kullanmalıyız. Gebze’de gördüğüm manzaraya inanılmaz imrendim Dilovası’da bunu hak ediyor. Dilovasının önde gelen yöneticileri daha çok kazanmak, daha çok itibar sahibi olmak gibi ufak hesapları bırakıp bunun için gereğini yapmalı. Şahsım acizene bunun için ne gerekiyorsa, gerekli fedakarlığı yapmaya hazırım. Lütfen bizim gençlerimizide bu duyguları yaşatalım….

Taraftarları Sevince Boğdular

Bir Yorum Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. 98 queries in 0,507 seconds.