• -
149 kez görüntülendi

REFAH PARTİSİ BİLİM KURULU OLUŞTURDU.

REFAH PARTİSİ BİLİM KURULU OLUŞTURDU.
24 Eylül 2021 13:34

Yeniden refah partisi genel başkanı Dr. Fatih Erbakan geçtiğimiz günlerde corona virüs aşıları ile ilgili bir basın toplantısı yapmıştı. Kamuoyunda geniş yankı oluşturan toplantıda Erbakan’ a, bilim adamları da eşlik etmişlerdi.
Toplantının moderatörlüğünü yapan, Yeniden Refah Partisi MKYK üyesi, Dr. Mikdat ERTEM Kocaeli nin Darıca ilçesinde konuştu.
Ertem hükümete aşı ve pcr testi politikaları üzerinden yüklendi. Hükümetin henüz faz çalışmaları tamamlanmayan, insan sağlığı üzerinde ciddi yan etkileri bulanan aşıları halka vurduğunu, bunu yaparken de hukuku çiğnediğini belirtti.
Sağlık bahane edilerek, anayasa hükümlerinin, genelgeler ile sınırlandığını belirten Ertem, her ne olursa olsun hukukun üstünlüğünden asla taviz verilmemesi gerektiğini belirtti.
HÜKÜMETİN “BİLİM KURULUNU,” HALKIN ÖNÜNDE TARTIŞMAYA DAVET ETTİ.
Modern tıbbın geliştirdiği ilaçlara karşı olmadıklarını, ama tıbbında her zaman tartışmaya açık tutulması gerektiğini hatırlatan Ertem, bilim kurulunu da eleştirdi. Bilim kurulunun halkı doğru bilgilendirmediğini belirten Ertem, Yeniden Refah Partisi tarafından konunun uzmanlarından oluşan bir bilim kurulu oluşturulduğunu, bu kurulun halkı
doğru bilgilendirmeye devam edeceğini dile getirdi. Parti tarafından oluşturulan bilim kurulunun, hükümetin oluşturduğu bilim kurulu ile halkın gözü önünde tartışmaya hazır olduğunu dile getiren Ertem, dilerse hem cumhurbaşkanı hem de sağlık bakanı hakemlik yapabilir dedi.

Bir Yorum Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. 91 queries in 0,360 seconds.