• -
7.334 kez görüntülendi

“SANANEYMİŞ…”

“SANANEYMİŞ…”
11 Şubat 2020 20:50

İETT otobüsünde bir çift öpüşüyor iddiası ve “Öpüşemezsiniz burası Türkiye” denilerek tepki veriliyor. Tepki verene “Türkiye’de kimse öpüşemez mi? Sanane” diyerek destek verende videoyu çeken kişi oluyor. O zaman tepki verilmesinden de sanane!

Valla kimse kusura bakmasın her şey her yerde yapılmaz. Otobüste çocukta olabilir. İyice edepsizliği marifet bir şeymiş hale getirilmeye başlandı. Kimse bu dünyada tek başına yaşamıyor. Başkalarının haklarını düşünerek hareket etmeli insan. Mesela özgürüm diyerek başkasının özgürlüğünü kısıtlıyorsan o özgürlük kelimesini çözememişsin demektir.

Daha çok sert yazardım da edebim müsaade etmiyor. Ahlak konusunda çok sertim. Hayvanlardan farkımız olsun insan olarak. Ne özelimiz kaldı ne edebimiz kaldı. İyice çirkinleşiyoruz.

***

Tamam, kimse kimseye karışma lüksü yok bu bir gerçektir fakat başkalarının hayatına müdahale edecek zarar verecek şekilde bir harekette bulunursan hiç kusura bakmayacaksın. Tepkini de alırsın. Tepki veren vatandaşları kutluyorum. Ben olsam bende tepkimi veririm. Kimse o gençlerin evli olup olmamasına, günah olup olmamasına vs. durumuna değil toplumda ulu orta yerde yapılan harekete tepki veriyor. Doğal olarak da “AYIP” diyor sevgili vatandaşımız. Ayıp hem de çok ayıp her koyun kendi bacağından asılır. Allah ile kul arasındadır bilinmeyen bilinen her şey fakat kimse kalkıp da toplumda bu tarz ayıp hareketler yapamaz. Bu toplumda hepimiz yaşıyoruz. Tek yaşamıyoruz.

***

Toplu taşımada diğer yolcuları rahatsız etmemek için döner gibi gıdalar bile tüketmek yasak iken siz nasıl olurda diğer yolcuları rahatsız edersiniz ki o halde?

Anlamış değilim şu zihniyeti; çıkarına göre, istediğine, keyfine göre bir doğruluk yaşama olayımız var. Doğru tektir arkadaş. Kimse kimsenin yaşam alanına rahatsızlık veremez bu kadar net!

Esaslı yüreklerde buluşmak dileğiyle…

Diğer yazıları için TIKLAYINIZ!

Bir Yorum Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. 91 queries in 0,479 seconds.