• -
568 views

ŞEHİT YAKININA YAKIŞMAYAN HAREKET

<strong>ŞEHİT YAKININA YAKIŞMAYAN HAREKET</strong>
29 Mart 2023 16:00

Dünya nüfusu arttıkça insan sayısı azalıyor. Altını çizerek söylüyorum insan sayısı azalıyor. İçinde insan sevgisi barındırmayan birçok kişilere şahit oldum olmaya devam ediyorum şu hayat üçgeninde…

Bunlardan birini İslam dininin 5 temel esaslarından oruç tutmak olan Ramazan ayında iftar yemeğinde yaşadım. Dilovası Belediyesi’nin Şehit ve Gazi Ailelerinin onuruna düzenlemiş olduğu iftar yemeğinde Belediye başkanı Hamza Şayir ve ilçe Kaymakamı Metin Kubilay masaları dolaşarak ailelerle tek tek selamlaştılar. Kaymakam gelince ayağa kalkıp elini sıkıp selamını alan fakat başkan gelince oturup ayağını üst üste atıp telefonuna bakan bir kişiden bahsediyorum ve neden? Diye soruyorum.

***

Kişisel hesaplaşma mı var? Belediyeden iş mi alamadın veya ihale mi alamadın ya da başka bir hesaplaşma mı? Ne olabilir ki bu kadar insanı, insan dışı harekete itebilir. Her Şehit ve Gazi programlarında mutlaka davet edilir kendisi zaten davet edilmemeyi dört gözle bekliyor ya koz yakalayıp bilinçsizce konuşmak için… Ama işte aynayı unutuyor…

Bu mübarek günde birlik ve beraberliğin temsili olan Ramazan ayı birleştirici barıştırıcı olması gerekirken…

Bu ayda kimse birbirine dargın kalamaz. Kötü sözler insanlardan uzaklaşır, yemekler paylaşılır aynı sofrada buluşulur.

Her insan aynı ekmeğin başında buluşur ve birlik duygusu pekiştirilir.

Sabretmeyi, Allah’a koşulsuz şükür edebilmeyi, aç insanın, susuz insanın halinden anlamayı, nimeti paylaşmayı, azla yetinmeyi öğretir gibi birçok güzel hareketleri barındıran bu mübarek ayda o kişinin saygısızca yaptığı bu hareketi bir şehit yakınına hiç ama hiç yakıştıramadım.

Sonuçta o bir belediye başkanı 50 binden fazla vatandaşı temsil ediyor. Sevsek de sevmesek de bu bir gerçek. En önemlisi karşında bir insan var. Sonuçta masaya başkan gitti mi gitti… Selam verdi mi verdi… İşte herkes kendine yakışanı yaptı.

Madem nefsini bu konuda yenemiyorsun bu kin nefretinin üstesinden gelecek güzel güçlü bir iraden yoksa iftar programına katılmayacaksın. Bu kadar basit olay…

Belediyenin basın birimi fotoğraf alırken bile “belediyenin basını mı?” diye sorup kareden çıkmakta nedir?

Bu kadar sorun teşkil ediyorsa sana, bu kadar rahatsızlık duyuyorsan kamu kurumundan ve başkandan o programa gelmeyeceksin arkadaş! Kimse zorla kolundan tutup getirmiyor ama mesele koz bulmak bulandırmak, mesele ortalığa kötü duygular katmak mı? Çünkü dostu havadis Yusuf Kandemir’i de alıp gelmiş peki neden? Acaba çalışanı mı? Maaş mı veriyor?

Programa basın davetli değil iken belediye başkanını ve belediye kurumunu kabul etmeyen olarak programı bu kadar sahiplenip teşrif etmesi yetmeyip dostunu da alıp gelmek neden?

Neden Hacı Kocabay neden? Bu işlerde tutarsızlık var. Çelişkiler var ve hiç iyi niyetli duygular yok ne yazık ki…

Neden? Amaç nedir? Havadis ile havayı sıcak ortamdan alıp soğuk ve sisli ortama çevirmek mi?

Kanmıyoruz be artık Yusuf Kandemir’in taraflı haberlerine… Haydi, hepimize kocaman bay bayyyyy 🙂

Hani derler ya bayram gelmiş neyimize diye Ramazan gelmiş neyinize…

Esaslı yüreklerde buluşmak dileğiyle…

Bir Yorum Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. 95 queries in 1,079 seconds.