• -
616 kez görüntülendi

SEZAR’IN HAKKI SEZARA

SEZAR’IN HAKKI SEZARA
18 Şubat 2021 14:48

Kapım çalındı bir baktım yeğenlerimden biri gelmiş. Heyecanlı, sevinçli bir şekilde;

“- Teyze teyzeeee bugün tablet dağıtıldı. Tablet kocaman bir şey her işimi orada yaparım” dedi.

Birde o esnada şehir dışından misafirlerim vardı. Olaya onlar da ortak oldu. Hemen ben devreye girdim.

“-Ya önce sadece belli bir kısma verilecekti ama belediye başkanımız ihtiyacı olan olmayan durumu olan olmayan herkese vermeye karar verdi” dedim. Onlarda “keşke bize de verseler” dediler. Ama beni görecektiniz nasıl gururla söylüyorum sanki ben dağıtmışım gibi 🙂 Çünkü ilçem her zaman darbe aldı içerden ve dışardan her daim olumsuz yorumlar duyuldu. O yüzden kendim dağıtmış kadar gururla anlattım.

***

Ne yapalım vakti zamanında yapılan yanlış adımları bilinçli gençler bilinçli yetkililer düzeltecek inşallah. Umudum o yönde…

Sanırım bizlerinde artık ilçemiz adına bir şeylerle gururlanmaya umudumuz fazlalaştı. İmkân olsa ortaokul, lise, üniversite yıllarıma dönmek isterdim. Çok eski çağda eğitim görmedik ama çok eksik çağda eğitim alınmaya sebep kılındık. Tabi ki emekleri olan kadri kıymetli insanlar muhakkak oldu ama bu kadar oldu mu sorgulamak lazım Dilovası ilçesi adına.

***

Kendi ilçem olunca biraz sahiplenerek duygularımı döktüm ama elde değil olması gerekende bu neyse o ! Ben neyden mi bahsediyorum.

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir’ in girişimi ve desteği ile ilçedeki ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine 10 bin tablet bilgisayar dağıtımından bahsediyorum. Malumunuz şuan her öğrenci uzaktan eğitim adı altında eğitim görmekte. Kimi babasının, kimi annesinin, kimi abisinin, ablasının, komşusunun cep telefonunu, tabletini, bilgisayarını esir almış durumda. Eğitime ara verildiği ilk zamanlarda en çok ihtiyaçlardan biriydi biraz geç kalınsa da… Ama olsun temiz kalpler, ışıl ışıl gözlerle ufka bakan çocuklar gençler mutlu oldu mu? Oldu… Aileler de onlarla birlikte mutlu oldu mu? Oldu…

***

Şayir, ilçede faaliyet gösteren sanayi kuruluşlarından da destek almış mı? Almış. El birliği ile neler yapılabileceğini de görmüş olduk. Sonuçta ben kendimi bildim bileli burada sanayi kuruluşları vardı… Yeter ki niyetlerde vatandaşlarda yer alsın…

Tabi ki alkışın yanında yokuş aşağısı da var. Dilovası ilçesinde internet alt yapı sıkıntısı mevcut durumda. Bu çağda büyük bir eksiklik insana keşke dedirtiyor.

Tabletlerden önce keşke bu büyük sorun çözülmüş olabilseydi lakin dağıtım töreninde konuşan Kocaeli Büyükşehir Başkan Vekili Yaşar Çakmak, yılsonu itibari ile Dilovası’nın tamamen fiber alt yapıya kavuşacağını dile getirdi.

Haydi çocuklar! Haydi Gençler! Haydi Aileler!

Fiber alt yapı geliyor… Tabletlerinizi açın takipte kalın… 😉

Esaslı yüreklerde buluşmak dileğiyle…

Diğer yazıları için TIKLAYINIZ!

Bir Yorum Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. 95 queries in 1,041 seconds.