• -
11.679 views

Şimşek: “Dert Eden İnsanlar Görev Almalı”

Şimşek: “Dert Eden İnsanlar Görev Almalı”
21 Haziran 2019 12:41

Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde yer alan Tavşancılspor’da centilmenliğe aykırı sıkıntılar yaşanıyor.

Hali hazırda olan Tavşancılspor hocası Bedrettin Şimşek, herhangi bir bilgi verilmeksizin, Tavşancılspor’un başına Suat Şık’ın getirilmesi spor camiasını ayaklandırdı. Bedrettin Şimşek bu duruma dair açıklamada bulundu.

“BEDRETTİN HOCA’DAN VEDA VE TAVSİYE”

” 3 Yılı Diliskelesi, son yıl da Tavşancıl olmak üzere 4 yıldır Dilovası Bölgesinde Antrenörlük yaptım.
Bu süreçte 2’si A Takım, biri de U19 ligi olmak üzere 3 şampiyonluk ve 1 tane de Süper Amatöre yükselme final maçı oynadık.”

“Bu sezon bitimi Tavşancıl Spor yönetimine, yeni sezon ile ilgili fikirlerini sordum ve teklifler olduğunu belirttim. Onlar da bana, hocam bizden haber bekleyin lütfen, kimseye söz vermeyin dediler.
Ardından Suat Şık ile anlaştıklarına dair haberleri medyadan gördüm. “

“Benimle birlikte yönetim de bu haberleri medyadan okumuş, yani bilgileri yok. Hatta onlarda şok oldular ve benim kızmam gerekirken onlar benden daha fazla sinirlendiler.”

“HİÇ KİMSEYE DANIŞMADI”

“Başkan Servet Akkor hiç kimseye danışmadan, tek başına bu anlaşmayı ve gazete haberini yaptırmış. Bu saatten sonra bana düşen Tavşancıl Spor’a yeni sezonda başarılar dilemek olur.”

“Servet Akkor diğer yönetici arkadaşlarımızı Dilovası’ndan oldukları için önemsemiyor, kaale almıyor. Lakin o yöneticiler olmasa biz geçen sezon ligi bitiremezdik bile. “

“Kimse kusura bakmasın ancak Dilovası’nda bir kaç insan dışında gençler kimsenin umurunda bile değil. Mehmet Altunlu, Kemal Ak, Orhan Aydemir ve Özcan Arslan bu takımın lige girmesinde ve final oynamasında tek söz sahibi olan insanlardır.”

“DERT EDEN İNSANLAR GÖREV ALMALI”

“Servet Akkor’a kalsak kesinlikle, dağılırdık. Bir başkan düşünün ki gençlik umurunda bile değil. Maddi konularda tek kuruş katkısı yok.En basiti 2 sezondur genç takımda Sinan Kara, Emircan Yılmaz isimli gençlerimiz var ama 200’er TL lisans aktarma bedeli ödemediği için bu çocuklar maçlarda oynayamamış. Bu sezon Dilovası’nın çocuğu olan 4 tane genç için aktarma bedellerini ödeyin dedim.”

“Tamam enilip sonra, lisans işlemlerinin kapanmasına saatler kala, Servet Akkor yine paramız yok, yapamayız diyerek gençleri sükutu hayale uğratmak istedi. Çocuklar bana “hocam geçen sene de aynısını yaptı, oynayamadık” dediler.”

“Lakin haftalardır bizimle antrenman yapan bu 4 çocuğun oynamamasına gönlüm el vermedi, bir şekilde bu bedel bulundu ve çocukların lisansı çıkartıldı. Akkor Başkan’da Şubat sonunda ödeme sözü verdi bu bedeli, lakin neredeyse Temmuz’a geldik ancak ödeme yapılmadı.Servet Akkor olduğu sürece Tavşancıl Gençleri heder olup gidecekler. Ben hayatımda gençlere bu kadar ilgisiz bir insan görmedim. Tavşancıl potansiyeli olan güzel bir mahalle ancak ehil ellerde bu gençler yetişebilir.”

“Yoksa yazık olacak bu çocuklara, hiç biri Servet Akkor varken kulübe gelmek istemiyor. İlçe büyüklerinin bu işe mutlaka ciddi olarak eğilmesi gerekiyor. Bilgisi olanların yetkisi yok, yetkisi olanların ise bilgisi. Bir an önce bu ülkenin tek umudu olan gençler için adımlar atılmalı, menfaat ve çıkarını her şeyin üstüne tutan insanlardan spor kulüpleri temizlenerek; İnsana ve gençliğe önem veren, dert eden insanlar görev almalı.” dedi.pusulamarmara

Bir Yorum Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. 91 queries in 0,479 seconds.