• -
1.759 views

“VARSA YOKSA RANT, VARSA YOKSA SİYASET”

“VARSA YOKSA RANT, VARSA YOKSA SİYASET”
19 Temmuz 2017 14:59

Dilovası Diliskelesi Spor Kulüp Başkanı Kenan Yılmaz ligden çekileceğini duyurdu.

HEM LİGDEN ÇEKİLDİ HEM SİTEM ETTİ

Yılmaz; yaşanan maddi manevi olumsuzluklardan dolayı daha önce de kulüp başkanlık görevini bırakma kararı almıştı lakin taraftarların ve çevresinin yapmış olduğu ısrar karşısında dayanamayıp alınan sözler doğrultusunda kulüp başkanlığına devam etti. Yılmaz; duyuru açıklamasında Diliskelesispor’un üvey çocuk muamelesi gördüğünü ve verilen sözlerin tutulmadığından sitem etti.

“VARSA YOKSA RANT VARSA YOKSA SİYASET”

Yaşadığı Dilovası ilçesini gerçekten çok sevdiğini belirten Yılmaz; bir o kadar da yıkıldığını beyan etti. Karınca misali bir damla su taşıma mücadelesi ettiğini Diliskelesipora elinden geldikçe başarılar kazandırdığını lakin bu başarıya sanayi ilçesinden bir tane sponsor bulamadığını belirtti ve “Şampiyon olduğumuz U19 hemde A takım bazında lige katılmama kararı aldık.” diyerek ligden çekildiğini sosyal medya hesabından duyurdu.

İşte o açıklama;

“SEVİNİN LİGDEN ÇEKİLİYORUZ

Yaklaşık 3 ay önce bugünlerin gelecegini öngördüğüm için kulüp başkanlığını bırakmıştım. O günlerde Allah razı olsun ısrar ettiler devam et diye ve sözler verdiler yardımcı olmayla alakalı bende teşekkür edip devam ettim. Bu kulübe yardım edilmemesinin birkaç sebebi var malesef devlet memuru olduğum için bunları açık bir şekilde yazamıyorum susup Allah’a havale ediyorum. Malumunuz Diliskelesi Dilovası’nın üvey çocuğu, yolun öbür yakasındaki çocukları genelde sevmiyorlar açıkçası niye Onuda bilmiyorum. Ailem Dilovası’na tabi o zamanlar Dilovası yoktu izocama ilk gelen gurbetçilerden ve o zamanki adıyla aşağı Çerkeşli yani diliskelsininde ilk sakinlerinden. Bu şehrin her halini gördüm. Kocataştan denizede atladım, Muallimköyden üzümde topladım. Burayı gerçekten çok sevdim çünkü burası benim akrabalarımın en son olarakta babamın yattığı topraklar. Burası için karınca misali bir damla su taşıma mücadelesi ettik ve Allah’a hamd olsun herhangi bir maddi veya siyasi rant içinde değildi bu. Neticede yaptıklarımız ortada bunca yıldır kimsenin yapamadığını yapıyorsan bir farkın vardır. Fakat sizdeki bu farkı anlayacak yöneticiler Yok. Varsa yoksa rant varsa yoksa siyaset. Binlerce bakın bu teşbih değil binlerce sanayi kuruluşunun içinde bir tane sponsor bulamadık. Niyesini veya sebebini bilmiyorum. Yani aslında biliyorumda bilmiyorum. Büyük bir ihtimal sivaslı, siyasetle işi olmayan ve aşireti olmayan biri olmam münasebetiyle. Daha öncede söyledim başkaları için mümkün olan şeyler bizim için imkansız oluyor. Malum herşey rant olarak düşünülüyor siyasi veya maddi. Malumunuz bu kulübe olmamış başarıları kazandırdık, mahallemizi ve şehrimizi çok iyi temsil ettik. Büyük çabalarla süper amatöre kadar yükseldik ki bunu çok düşük bütçelerle başardık. Fakat biz başarılı oldukça yardım ve destek artar diye düşünürken tam anlamıyla tecrit edilip, yalnız bırakıldık. Bu durumun benimle alakalı olduğunu düşünüyorum demek ki bazı şeyleri yanlış yapıyorum. En yakınları tarafından yalnız bırakılan biri olarak kimseye bir sitemim veya küskünlüğüm Yok Allah herkesin kalbine göre versin. Bu şartlar altında süper amatör ligde mücadele edebilecek durumda değiliz. Bu yüzden hem şampiyon olduğumuz U19 hemde A takım bazında lige katılmama kararı aldık. Tüm spor kamuoyuna ilanen duyurulur. Bize verilen sözlere güvenerek bizde bazı sporcu arkadaşlarımızla anlaşmalar yaptık, açıkçası onlara karşı mahçup olmanın hicabını yaşıyorum ve kendilerinden tek tek özür diliyorum ama beni tanıyorlar sezon içinde kendilerine verdiğim sözü tutmamaktansa daha iki ay varken bu kararı vermek herkes için en iyi olanı diye düşünüyor, şimdiden önümüzdeki sezon tüm sporcu kardeşlerime başarılar diliyorum…”pusulamarmara

Flaş Karar!

Diliskelesispor’a Üzücü Haber!

Diliskelesi Şampiyon Oldu

Maça Davet

Bir Yorum Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. 90 queries in 0,408 seconds.